Musisz postać w korku, żeby zrobić test (ZDJĘCIA)

  • 22.10.2020, 10:33 (aktualizacja 22.10.2020, 15:18)
  • TuOlawa (AH)
Musisz postać w korku, żeby zrobić test (ZDJĘCIA)
W tej chwili (godzina 10.20) do mobilnego punktu pobrań jest ogromna kolejka. Trzeba naprawdę uzbroić się w cierpliwość, aby dostać się do okienka, gdzie pobierany jest wymaz. - Czekałam tutaj od godziny 7.00, do okienka dotarłam po godzinie 10.00 - mówi mieszkanka

Jak powiedziała nam kobieta pobierająca wymazy, jeden zabieg trwa około pięciu minut.

Przypominamy, że mobilny punkt pobrań otwarto w Oławie 15 października. Od kilku dni jest wręcz oblegany. Ktoś z przymrużeniem oka, zauważył, że teraz McDrive ma konkurencję. Tyle, że ludziom, którzy czekają do przyszpitalnego punktu nie jest do śmiechu, ponieważ kierowane są tam osoby, które m.in. mają już objawy koronawirusa.

Kto może skorzystać z tego punktu? Tylko osoby mające zlecenie od lekarza lub sanepidu.

Na stronie internetowej ZOZ Oława czytamy, że materiał jest pobierany między innymi od osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2, zwolnionych z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny, od osób posiadających skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację. Punkt znajduje się na parkingu przed szpitalem, w pobliżu przystanku autobusowego. Czynny jest siedem dni w tygodniu od 8.00 do 13.00. Jeśli zostałeś skierowany do punktu drive thru, musisz zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać pesel. Na miejscu nie wysiada się z auta. Wymaz z nosogardzieli jest pobrany przez otwarte okno samochodu. Próbka trafia do analizy do laboratorium. Informacja o wyniku testu zostaje wprowadzona do systemu. Jest ona widoczna dla lekarza POZ w gabinet.gov.pl, dla pacjenta w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w systemie EWP dostępnym dla Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czesio
czesio 26.10.2020, 15:39
Dokładnie. Podpinam się pod pytanie Joszki.
w dodatku, osoba spoza Oławy, z terenu Gminy

Joszka
Joszka 22.10.2020, 20:59
A jak się ma zachować osoba niemająca samochodu?
Zenek
Zenek 22.10.2020, 11:09
I tak 50% społeczeństwa przejdzie tego COVIDA prędzej czy później, jaki sens ma badanie.
Ja już miałem objawy grypopodobne i nie wiem czy już przeszedłem czy jeszcze na mnie czeka.

Pozostałe