Medalowa młodzież z Oławy i z Wierzbna

  • 25.10.2020, 10:19
  • TuOlawa (AH)
Medalowa młodzież z Oławy i z Wierzbna arch. MAKS Tytan oraz Szymon Konieczny pzpc.pl Kacper Arabasz z oławskiego "Tytana" wywalczył na mistrzostwach Polski U-15 trzy złote medale - jeden duży za dwubój i dwa małe za rwanie i podrzut. Szymon Góralski z LKS "Polwica" Wierzbno bezapelacyjnie wygrał w Nowym Tomyślu kategorię wagową do 49 kg
W stolicy polskiej wikliny, czyli w Nowym Tomyślu pod Poznaniem, w hali Powiatowego Centrum Sportu, rozgrywano od 15 do 18 października mistrzostwa Polski młodzików. Tak jak przewidywaliśmy, młodzi sztangiści z naszego powiatu nie wrócili z tych zawodów do domu z pustymi rękoma

Ciężary MP U-15. Liczną ekipę pod opieką trenera Damiana Susła wydelegował do Nowego Tomyśla LKS "Polwica" Wierzbno.  Najlepiej z siedmioosobowego zespołu spisał się Szymon Góralski, który pewnie zwyciężył w kategorii wagowej do 49 kg. Złoty medalista z Wierzbna uzyskał w dwuboju 143 kg (62+81) i wyprzedził kolejnego w klasyfikacji Dominika Nowackiego z KS "Klimaty" Łapy aż o 6 kg. Na dalszych miejscach znaleźli się rywalizujący również w tej samej kategorii wagowej klubowi koledzy Szymona - Krzysztof Szumski (był 10.) i Maciej Wojewoda (16.).

Dwa brązowe krążki wywalczyły w Wielkopolsce dwie młode sztangistki LKS "Polwica" - Natalia Winiarska w kategorii do 55 kg, z wynikiem 107 kg w dwuboju (47+60) oraz Gabriela Szymańska, z rezultatem 109 kg (48+61), w grupie zawodniczek nieważących więcej niż 64 kg. Razem z Gabrysią rywalizowała inna polwiczanka - Marta Wojewoda, która uzyskując w dwuboju 89 kg (40+49), uplasowała się na szóstym miejscu. Poza podium, także na szóstej pozycji, sklasyfikowano Karolinę Milewską - w kategorii do 49 kg.

Bardzo miłą niespodziankę swoim szkoleniowcom z klubu MAKS "Tytan" Oława - Katarzynie i Waldemarowi Ostapskim - sprawił ich młody podopieczny Kacper Arabasz. Oławski sztangista pewnie wygrał rywalizację w kategorii do 89 kg. Uzyskał w dwuboju 198 kg (89+109) i wyprzedził drugiego w klasyfikacji końcowej Marcina Ziółkowskiego z "Mazovii" Ciechanów o 5 kg. Wygrywając rwanie i podrzut, Kacper zdobył także dwa małe złote medale.

Bliski brązowego krążka był kolega klubowy Kacpra - Maciej Frysztak, któremu do miejsca na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 73 kg zabrakło po kilogramie w obu konkurencjach. Warto podkreślić, że oławianin przegrał z trzema rywalami o rok starszymi, którzy w 2021 już nie wystąpią w czempionacie krajowym U-15. Na zawodach w Wielkopolsce Maciek poprawił swój rekord życiowy w dwuboju aż o 5 kg, więc na pewno w przyszłorocznych mistrzostwach Polski młodzików będzie jednym z głównych faworytów do złotego medalu.  

Do Nowego Tomyśla miał również jechać Armen Gasparian z "Tytana", ale wyeliminowało go przeziębienie, które przy koronawirusowych obostrzeniach, uniemożliwiło temu zawodnikowi udział w mistrzostwach Polski. Warto na koniec dodać, że w klasyfikacji klubowej LKS "Polwica" zajął wysokie czwarte miejsce.

Krzysztof A. Trybulski

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe