Policja: - Przełóżmy wizytę na grobach na inny dzień

  • 30.10.2020, 09:55
  • TuOlawa (AH)
Policja: - Przełóżmy wizytę na grobach na inny dzień
Dolnośląscy policjanci apelują o unikanie dużych skupisk ludzi

Komunikat dolnośląskiej policji: "W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada na okres szczególny. Nagłe nasilenie epidemii i związane z tym wprowadzenie w całym kraju tzw. czerwonej strefy wiąże się z licznymi obostrzeniami, do których dla dobra nas wszystkich musimy się stosować. Zbliżające się świąteczne dni nie mogą spowodować rozluźnienia reżimu sanitarnego, który jest warunkiem koniecznym, aby ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Przełóżmy wizytę na grobach naszych bliskich na inny dzień, niż 1 listopada, kiedy na cmentarzach można spodziewać się największej liczby odwiedzających. Zasłaniajmy usta i nos, utrzymujmy dystans społeczny w trosce o życie nasze oraz naszych najbliższych. Ta szczególna sytuacja wymaga od nas wszystkich zaangażowania i dyscypliny, aby w dniach, kiedy porządkujemy groby najbliższych i wspominamy ich, nie zapominać o zdrowiu bliskich, którzy są wciąż wśród nas. W trosce o życie seniorów z naszego otoczenia i osób z podwyższonych grup ryzyka musimy bezwzględnie stosować się do wprowadzonych obostrzeń.

Dolnośląscy policjanci zwracają się z apelem zarówno do mieszkańców naszego województwa, jak i wszystkich osób, które przyjadą z wizytą, o unikanie dużych skupisk ludzi. Przełóżmy wizytę na grobach naszych bliskich na inny dzień, niż 1 listopada, kiedy na cmentarzach można spodziewać się największej liczby odwiedzających. Zasłaniajmy usta i nos, utrzymujmy dystans społeczny, ponieważ jest to warunek konieczny, aby opanować tę groźną epidemię.

Pamiętajmy również, że obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, kiedy musimy zachować szczególną czujność, aby nie stać się ofiarą przestępców, którzy wykorzystując wszechobecny pośpiech oraz tłok, starają się pozbawić nas wszystkiego co wartościowe.

Jeśli już wybierzemy się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, gotówki, kluczy w reklamówkach czy otwartych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Bądźmy uważni podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Oprócz obowiązkowego zasłaniania ust oraz nosa pamiętajmy również o tym, że torebki, saszetki, plecaki powinny być zamknięte i najlepiej obrócone zapięciem do ciała. Miejmy je zawsze przed sobą, trzymając w dłoni. Podczas podróży na cmentarz jak i porządkowania grobów pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swoich rzeczy. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów, aby stać się ofiarą rabusia".

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe