W gminnej szkole uczą patriotyzmu

  • 30.10.2020, 10:32
  • Źródło: Urząd Gminy Oława
W gminnej szkole uczą patriotyzmu
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Uczniowie klas 0-3 Gminnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów włączyli się w tę akcję promującą postawy patriotyczne i tożsamość narodową. Chcą pamiętać o historii swojego kraju i bohaterach – Powstańcach Warszawskich. W klasach odbyły się lekcje historii, podczas których dzieci oglądali zdjęcia z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wychowawcy opowiadali o wydarzeniach tego trudnego dla Polski okresu. Uczniowie przygotowali kilkadziesiąt pocztówek – laurek z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. Wszystkie zostały wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria we Wrocławiu i za ich pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom.
Źródło: Urząd Gminy Oława

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Człowiek
Człowiek 30.10.2020, 19:10
Dzieci oglądały nie oglądali.

Pozostałe