Mało znane zdjęcie

  • 03.11.2020, 20:21
  • Źródło: Biblioteka Publiczna w Oławie-Izba Muzealna Ziemi Oławskiej
Mało znane zdjęcie
Kolejne fantastyczne zdjęcie Oławy pokazały Biblioteka Publiczna w Oławie - Izba Muzealna Ziemi Oławskiej
Co to jest?
Plac jeździecki (fot. z ok. 1935 r.) był piaszczystym terenem z licznymi kępkami traw. Wykorzystywany był przez oławskich huzarów oraz sportowców. Jeszcze przed powstaniem stadionu swoje mecze piłki nożnej rozgrywał tu miejski zespół Sportfreunde Ohlau. Plac wykorzystywano również do gry w piłkę ręczną jedenastoosobową.
Poniżej wieży ciśnień widać salę gimnastyczną oławskiego gimnazjum. Była to surowa, funkcjonalna budowla z czerwonej cegły ze standardowym jak na początek XX w. wyposażeniem (drążek, poręcze gimnastyczne, koń, kozioł, drabinki i pierścienie gimnastyczne). Wyposażenie z biegiem czasu uzupełniano o nowe sprzęty np. szwedzkie drabinki. W latach 20. zainstalowano system prysznicowy.
Znajdujący się w sąsiedztwie sali ogród gimnastyczny poświęcony był tym dyscyplinom sportu, które uprawiano na trawie: grze w palanta oraz fistball.
Plac znajdował się w okolicy dzisiejszego Starostwa Powiatowego oraz sklepu wielkopowierzchniowego.
Źródło: Biblioteka Publiczna w Oławie-Izba Muzealna Ziemi Oławskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe