Egipskie polonezy? A jak!

  • 13.11.2020, 13:45
  • Źródło: Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie
Egipskie polonezy? A jak!
Ok 17 tys. polonezów zmontowano w Egipcie. Wiedziałeś? - Egipt jest dziś krajem, w którym auta polskiej produkcji można zobaczyć częściej niż w Polsce - czytamy na profilu Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie. - Po miejscowych drogach wciąż jeżdżą tysiące samochodów produkowanych przez fabryki na Żeraniu, w Lublinie czy Nysie. Egipcjanin, który jest miłośnikiem poloneza, pozdrawia i właśnie pokazuje fotki swojego „poldka”

Polonezy były nawet montowane w egipskiej fabryce Nasr (Zwycięstwo) w Kairze. FSO umówiło się z Egipcjanami, że uruchomią u nich naszą montownię, gdzie z części przywożonych z Polski sami będą składali gotowe auta.  Między rokiem 1983 a 1992 z egipskiej montowni wyjechało ponad 17 tys. polonezów.

Źródło: Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe