W niedziele protest "przeciw bezprawiu PiS"

  • 21.11.2020, 09:30
  • (tk)
W niedziele protest "przeciw bezprawiu PiS"
22 listopada odbędzie się oławski samochodowy protest
Na facebookowym wydarzeniu czytamy:
Kobiety! Jesteśmy silne i nic nas nie zatrzyma! 
Nie damy się zmarginalizować. Myślimy, czujemy, decydujemy, a prawa kobiet nie są czymś wydumanym - to są po prostu PRAWA CZŁOWIEKA. Każdego człowieka.
/Zapraszamy również wszystkich panów, chłopaków, mężów, braci, kolegów, przyjaciół kobiet. Wesprzyjcie nas. Demokratyczna Polska to nasz wspólny interes./
Wczoraj znów rządzący pozwolili sobie na wybryki, na które nie chcemy pozostać bierni.
 
Dalej organizatorki wymieniają:
⛔️ W budynku Sądu Najwyższego tzw. Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet Sędziemuaai Igorowi Tuleyi (choć nie ma ku temu żadnych uprawnień).
⛔️ Na rozkaz Kaczyńskiego zablokowano część Warszawy barierkami. Bez żadnego trybu wyłączono ulice, a gdy demonstrujący przenieśli się spod Sejmu pod siedzibę TVP, policja w cywilu rozganiała protestujących, pałowała uczestników metalowymi, teleskopowymi pałkami i gazowała.
⛔️ Bezprecedensowe było również zachowanie 'panów w mundurach' wobec parlamentarzystów: szturchanie wicemarszałka Czarzastego, z bliskiej odległości psikanie gazem w twarz posłanki Magdaleny Biejat , połamanie legitymacji poselskiej posłanki Moniki Wielichowskiej.
⛔️ W ciągu dnia premier miał w Sejmie antyunijne przemówienie, które niemal wprost było deklaracją PolExitu, na co my w żadnym razie nie chcemy pozwolić. To już ostatni dzwonek! Jeśli chcemy pozostać w Unii Europejskiej to TERAZ musimy stanowczo przeciwstawić się temu, co wyprawia rząd. To ich wewnętrzne rozgrywki, ale nasze życie i przyszłość naszych dzieci. Kaczyński nie ma dzieci, on nie ma nic do stracenia!
⛔️ Poza tym dziś padł kolejny niechlubny rekord zmarłych z powodu Covid-19. W 637 domach rodziny opłakują swoich bliskich. A rząd wciąż uprawia propagandę, nie mówi nam prawdy, manipuluje liczbami. Dziś znaleźliśmy się na czwartym miejscu na świecie (!) pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa, a minister nam mówi, że już możemy się uśmiechnąć.
⛔️ Do tego premier wstrzymuje opublikowanie ustawy, która umożliwiłaby pomoc medykom (nie wiadomo, w jakim trybie). Ustawa, która przeszła proces legislacyjny, 3 listopada podpisana przez PAD, powinna być niezwłocznie opublikowana, a Mateusz Morawiecki twierdzi, że była ona błędem i w sumie to nie wiadomo, kiedy będzie opublikowana.
⛔️ Wciąż bez pomocy pozostają przedsiębiorcy, którzy z powodu rozporządzenia premiera pozostali z dnia na dzień bez pracy i środków do życia. Restauratorzy, właściciele klubów fitness, cały sektor kultury, ale też przewoźnicy, fryzjerzy i można by tak wymieniać długo...
Powodów jest wiele. Każdy z nas bez problemu może dopisać to, co go wku***a najbardziej (piszcie w postach, jak chcecie).
Ale najlepiej będzie, jak do nas w niedzielę dołączycie.
Wyraźmy swój sprzeciw, żeby władza wiedziała, że w całej Polsce suweren jest niezadowolony, jest wku*****y. Tak! My w Oławie (i okolicach) też sprzeciwiamy się pisowskim rządom. Mówimy: DOŚĆ‼️
Wybieramy taką formę protestu, by nikogo nie narażać na zarażenie, żeby każdy mógł czuć się bezpiecznie w swoim samochodzie (a jeśli nie macie samochodu, a chcecie dołączyć, napiszcie. Coś wymyślimy, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa).
Jedno jest pewne: my już nie prosimy. My już mamy dość przekonywania, argumentowania, spacerowania z białymi różami. To najwyższa pora, żeby pokazać tej władzy, że się nie zgadzamy! nie wyprowadzą nas z Unii! nie upolitycznią sądów! nie rozgrabią środków publicznych do końca!
Nie bądź obojętny, bo to się mści! Pamiętaj!
 
Przekazują też informacje organizacyjne:
📌 spotykamy się o godz. 15 na parkingu pod Tesco i wolnym tempem udajemy się w kierunku ronda przy McDonalds'ie. i tak w kółko...
📌 każdy kierowca przestrzega przepisów ruchu drogowego. Nie dajemy policjantom pretekstu do interweniowania (dotyczy to też używania klaksonów), pozbawmy ich szansy na wystawianie mandatów
📌 noście maseczki, jeśli w samochodzie będziecie z kimś, z kim nie mieszkacie, a także poza samochodem
📌 oznakujcie samochody plakatami (tu link plakatów do druku ⏩ http://strajkkobiet.eu/do-pobrania/osk_plakaty/, ⏩ https://drive.google.com/.../1E-0AnF30QHxOx2XXjC1M7Bu...) albo własnoręcznie wykonanymi "kartonami", które już na zawsze pozostaną symbolem tych demonstracji).
📌 powiedzcie komuś o tym wydarzeniu, niech dołączy; zaproście na fb swoich znajomych, sąsiadów. niech będzie nas jak najwięcej. pokażmy moc 💪
W KOBIETACH JEST SIŁA!
(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
edd
edd 22.11.2020, 10:58
W trudnych dla nas czasach kiedy na służbę zdrowia brakuje pieniędzy rząd pisowski daje 2 miliardy złotych na TVP aby wzmocnić propagandę sukcesu. Jak za Gierka? Nie, jak za Goebbelsa. Możecie PiSać ile wlezie pisowskie trolle i wyznawcy "geniuszu" kaczyńskiego. Wszystko będzie rozliczone , wy też.
Kazik
Kazik 22.11.2020, 15:25
edd - mam nadzieję , że mod nie ocenzuruje posta i link do filmiku udostępni ..... , nawet tym ,, mądrym " co tu pieją z zachwytu.


https://youtu.be/vwG6Be4HpMI
Oławianin
Oławianin 21.11.2020, 18:59
A może by tak w ramach protestu zrzec się wszystkich plusów: 500+, 300+, krowa+, świnia+ emerytura+ skoro je nam dają bezprawnie. Rząd bezprawnie daje nam pieniądze a my je bierzemy tak nie powinno być .Oddajmy je wszystkie a niech rząd wie że my ich nie chcemy. KTO DO MNIE SIĘ PRZYŁĄCZY. Co nie ma chętnych, czy pierwsi lecicie żeby wnioski złożyć?
M
M 22.11.2020, 15:52
To te wszystkie plusy to programy społeczne czy łapówka wyborcza za popieranie określonej partii? Żeś się chłopie zakręcił jak Jarosław na mównicy i przez przypadek parę słów prawdy powiedziałeś.
***** pis
***** pis 21.11.2020, 18:57
cała Polska idzie z wami !
Koniec z bezprawiem !
brawo !
Sebastian
Sebastian 21.11.2020, 13:17
Takie odważne, żeby strajkować, „bronić swoich praw”, ale podpisać się to już nie mają odwagi. Biedne, zmanipulowane kobitki! Żal mi ich...
Precz
Precz 21.11.2020, 11:22
Galerie zamknięte... Do kościoła toto nie chodzi... To po protestuje chociaz:)

A idzie ktoś pospacerować po przejściach dla pieszych w ramach blokowania przejazdu protestujących?? Które będzie najlepsze?
C+E
C+E 21.11.2020, 00:01
Znudzone kobietki z bloków. Czybko robi się ciemno, nie ma co robić to idą postrajkować. Natury nie oszukacie , macie rodzić dzieci, jesteście płcią słabszą. Potem dostanie taka gazem po oczach od policji i jest męczenniczką.
alina
alina 20.11.2020, 19:25
Oszalałe z nienawiści "kobiety" . Po ostatnich manifestacjach setki zakażonych , dzisiaj prawie 90 w powiecie /Oława jak zwykle przoduje/ a wy dalej swoje. Jesteście odważne to popiszcie się po tym swoim idiotycznym wezwaniem. Zdjęcia też by się przydały aby omijać was z daleka. Do władz miasta mam pytanie - czy na te plakaty i nalepki na slupach i przystankach miasto wydało zgodę i kto z to zapłacił
dr
dr 21.11.2020, 10:58
Może ty zamieścisz swoje zdjęcie na plakacie - poszukiwana(y) alina, niebezpieczna(y) dla otoczenia. Szajba?
Życie i śmierć dla narodu!
Życie i śmierć dla narodu! 20.11.2020, 19:16
Zacznijmy od początku.

Strajki zaczęły się po orzeczeniu trybunału konstytucyjnego. Wściekłe środowiska lewicowe wylazły na ulicę ciągnąć za sobą ludzi. Ludzi, którzy zostali zmanipulowani. Ponieważ decyzja trybunału jest zgodna z konstytucja, odnosiła sie do jednego punktu z ustawy NIE ZMIENIAJĄC TEJ USTAWY! Wyrok nie mógł być inny każdy konstytucjonalista to potwierdza nawet przedstawiciel łobywateli i obrońców konstytucji Pan Rzepliński. Mało tego konstytucję zmieniał wasz, prezydent pijak! W 97 roku. Pijak, ponieważ stał ledwo na nogach przy grobach pomordowanych Polaków w Charkowie.

Oszukaliście i zmanipulowaliście ludzi. Wciągając w to dzieci, i młodzież szkolna. Kazaliście im nosić hasła, o których nie mieli zielonego pojęcia. Hasła nawołujące do wojny, nienawiści. Mało tego zmanipulowaliście ich do tego stopnia, że nosiły znaki nazistowskie sig. Pod płaszczykiem błyskawicy... Udało się wam wyciągnąć młodzież i ludzi do manifestacji, ponieważ, zbyt długo ludzie siedzą w domu z powodu pandemii. Była to forma protestu, reakcji na sytuację ograniczeń.

Jak wam było tego mało zaczęliście dewastacje pomników kultury, religii. Zaczęliście dewastacje kościołów i mszy świętej. Nawet było was stać na atak na księży. Źle się wam zrobiło jak do obrony wartości i korzeni stanęli patrioci, kibice i narodowcy, konserwatyści, wolnosciowcy.

Teraz stosując postulaty polityczne podpisujeciecie się pod tym wszystkim co miało miejsce od początku waszych strajków. Stajecie się organizacją polityczna. Chcecie przewrotu legalnie i demokratycznie wybranej władzy. Trzeba też to nazwać po imieniu. Jest to wojna kulturowa. Tak wygląda każda rewolucja marksistów. Czyli atakować, drzeć się. Później mówić, że samemu jest, się atakowanym. Wykorzystując do tego sprzedanych pismakow oraz celebrytów. Zachowanie towarzysza Czarzastego to kompromitacja. Gazowanie i pałowanie Pani Lempart stało się rzeczywistiscia, a nie gierka w smartfona.

Jeżeli chodzi o PiS i Peło. To pierwsi są grupa rekonstrukcji Sanacji. Czyli są socjalistami. Nie są prawica to socjaliści i bez bożnicy. Natomiast Peło to były rząd zdrady i zaprzaństwa.
cepie
cepie 21.11.2020, 11:00
Wylałeś żółć? to zmiataj na swoje kościelno-narodowe forum!
Życie i śmierć dla narodu!
Życie i śmierć dla narodu! 21.11.2020, 16:34
Wylałem argumenty na, które nie jesteś, w stanie odpowiedzieć. Forum tej, gazety jest, po to aby komentować pewne kwestie zachowując przy tym jakiś poziom. Moderator tej strony i forum powinien usuwać komentarze w których występują wulgaryzmy. Lecz poziom tej gazety jak, i forum spadł na, samo, dno. Stajecie się częścią reprezentująca poglądy polityczne strajku kobiet. Jest, to opowiedzenie się po jednej z stron. Promując informacje, publikując postulaty i ten wulgarny opis. Samo logo jest także wulgarne bo nawołuje do robienia czegoś rządzącej partii.
#$@&?!
#[email protected]&?! 20.11.2020, 17:58
NORYMBERGA dla lewactwa i rozliczyć rządy SLD,PSL i PO. Okrągły Stół to był historyczny błąd.
brytan
brytan 21.11.2020, 11:01
Dla lewaków z pis-u !
robert
robert 20.11.2020, 14:04
Bezprawie to organizatorzy tych zadym uprawiają.
Nie wiem dlaczego policja toleruje to permamętne łamanie przepisów.
asd
asd 21.11.2020, 11:03
" permamętne" to ty niedouczony jesteś, do nauki !
???
??? 20.11.2020, 13:40
A co jeśli kobieta nie ma samochodu?
lechroch
lechroch 20.11.2020, 13:14
jeśli nie macie samochodu, a chcecie dołączyć, napiszcie. Coś wymyślimy, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa heheheh hehehee buhaha
Ciśnie się na usta internetowy klasyk: Lubię jeździć w sumie na rowerze samochodem.
to sem ja
to sem ja 20.11.2020, 12:59
po, kod, strajk kobiet, antifa, homokomando kłamali, kłamią i będą kłmać.

Cytując to: Poza tym dziś padł kolejny niechlubny rekord zmarłych z powodu Covid-19. W 637 domach rodziny opłakują swoich bliskich. A rząd wciąż uprawia propagandę, nie mówi nam prawdy, manipuluje liczbami. Dziś znaleźliśmy się na czwartym miejscu na świecie (!) pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa, a minister nam mówi, że już możemy się uśmiechnąć.
Kolejne kłamstwo.
Według oficjalnych danych światowej organizacji zdrowia Polska jest na 16 ! miejscu na świecie pod względem zachorowań, zgonów, wyzdrowień.
Horsk
Horsk 20.11.2020, 12:56
Czyli rozumiem że już chodzi po prostu o obalenie rządu, który był wybrany w demokratycznych wyborach.
po co robić wybory, skoro lewa strona może zawsze obalać rząd bo oni wiedzą lepiej i koniec
M
M 20.11.2020, 19:15
Co wspólnego z demokracją ma sytuacja w której premier bez żadnego trybu nie publikuje ustawy podpisanej przez prezydenta w dzienniku ustaw? Albo to, że wicepremier z mównicy sejmowej mówi wprost, że w Polsce nie ma praworządności?
tnt
tnt 20.11.2020, 11:48
Trzeba iść na całość bo inaczej skończą jak rezydenci swego czasu. Ograli ich jak mało kto,bo nie ciągnęli do oporu.Jeszcze ich pojechali,że żrą kawior i balują na zagranicznych wakacjach,ot takie podejście władzy, bardzo demokratyczne i kulturalne.Jak teraz kobitki odpuszczą to będą wyautowane. Nie bardzo rozumiem gdzie w symbolu błyskawicy jest logo SS, Heinrich by się mocno ubawił widząc takie porównanie he..he.Tak samo Lenon by parsknął śmiechem jakby mu powiedzieli ,że w Polsce PEACE-(PiS) nie oznacza Pokój .A to czy chcą obalać władzę lub nie, to tylko dodatki ,ale pisiory tego nie rozumieją (taki stan umysłu) Pocieszające jest to,że ten cykl minie a straszne to,że nasze dzieci będą pokazywane w europie jako egzotyka.Szable w dłoń i liberum veto .
Gold
Gold 20.11.2020, 11:43
Piszesz wybory 70 mln. 2 mld tvpis. Napisz może gdzie Platfusy i PSL zagrabili 192 mld. z OFE. Mo uciekło 11000 tys. I o czym Ty piszesz. He he
Xgw
Xgw 20.11.2020, 11:21
Rosół gotować, zamiast robić zadymy a później do maca a *** rośnie. Były wybory i społeczeństwo się wypowiedziało pora się pogodzić i grzecznie czekać na kolejne.
Oławianka
Oławianka 20.11.2020, 11:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

leon
leon 20.11.2020, 10:37
wzywacie do burdy i piszecie bzdury . Mylicie się z faktami tylko po to by wywołać określone zachowanie zmierzające do destabilizacji w kraju i to w okresie pandemii. Tylko bezmyślny czytelnik nie wyłapie waszych kĺamstw i fałszu w celu robienia zadymy.
Piszecie o demokracji sami jej nie szanując . Wybory były jesienią i wiosną tego roku. Polacy dokonali wyboru z którym mniejszość nie chce uznać i zmierzacie do obalenia rządu.
Ten portal to tuba oropagandowa opozycji a nie media obiektywne.



bater79
bater79 20.11.2020, 10:35
Myślę,czuje, penetruje!!!
ewka
ewka 20.11.2020, 11:12
W tym rzecz, że ty tylko "penetrujesz",bo myślenia nie masz i czucia nie masz, pustaku z pis-u.
Bater79
Bater79 21.11.2020, 22:54
Jak nie "to jest kwintesencją naszego,życia!
Woodstock,netflix, prawa kobiet !!!" Takie hasła wymyślacie!!! Cała Polska z was się śmieje,...... !!!

Pozostałe