Mniej śmiertelnych wypadków na Dolnym Śląsku. Policja walczy z piratami

  • 20.11.2020, 11:09
  • Źródło: dolnośląska policja
Mniej śmiertelnych wypadków na Dolnym Śląsku. Policja walczy z piratami
Policjanci mówią, że to zasługa między innymi grupy SPEED, która walczy z piratami drogowymi

Dyscyplinując kierowców w zakresie respektowania obowiązujących przepisów, funkcjonariusze drogówki z grupą SPEED starają się ograniczyć ilość wypadków i osób w nich poszkodowanych. - Intensywna praca mundurowych przynosi efekty - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu. - W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w tym roku na terenie Dolnego Śląska doszło do ponad 16% mniej wypadków i o blisko 25% mniej osób zginęło na drodze. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych. Zachowując rozwagę oraz zdrowy rozsądek za kierownicą, dbamy o siebie i swoich bliskich.
Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia drogowe, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko wypadku. Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Każdego dnia na ulicach województwa służbę pełnią setki policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ci systematycznie zatrzymują i dyscyplinują kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie. Podczas licznych akcji wymierzonych w osoby wsiadające do samochodu po alkoholu bądź narkotykach, czy też tych, którzy za nic mają obowiązujące limity prędkości, mundurowi z całą stanowczością eliminują drogowych przestępców ryzykujących życiem swoim i innych. - Od ponad roku o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na Dolnym Śląsku dba również prężnie działająca grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi. Funkcjonariusze ze SPEED-a zwalczają najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania na drogach - dodaje mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Jak pokazują liczne przykłady, nie umknie im nawet kierowca pędzący ponad 200 km/h.

Efektem tych intensywnych i systematycznych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach Dolnego Śląska. Analizując miesiące 2020 roku, które już za nami, należy wskazać wyraźny spadek, w porównaniu z rokiem ubiegłym, ilości wypadków drogowych i to o ponad 16%. W przypadku najważniejszej ze statystyk - ilości ofiar śmiertelnych, odnotowaliśmy o blisko 25% mniej osób, które niestety poniosły śmierć na drodze. Oczywiście każdy człowiek ginący w wypadku drogowym to wielka tragedia, zwłaszcza dla rodziny, która straciła bliską osobę. Dlatego mundurowi nie ustają w walce o to, aby na drogach dochodziło do jak najmniejszej ilości zdarzeń, a co za tym idzie, jak najmniej było osób, które tracą w tych zdarzeniach zdrowie i życie. Policjanci nie ograniczają się w tych staraniach do egzekwowania obowiązujących przepisów, ale również działaniami profilaktyczno-prewencyjnymi dążą do budowania świadomości kierowców w kwestii czynników mających wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

 

Źródło: dolnośląska policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe