Bezpieczniej i wygodniej zmodernizowaną drogą powiatową nr 1565D

  • 20.11.2020, 15:50
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Bezpieczniej i wygodniej zmodernizowaną drogą powiatową nr 1565D
Pomimo pandemii komplikującej niemal każdy obszar funkcjonowania życia inwestycje i remonty dróg w powiecie oławskim realizowane są planowo.
Właśnie zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 1565D (Jaczkowice - Godzinowice - Niwnik - Siecieborowice - granica powiatu).
Koszt przedsięwzięcia, zrealizowanego w tym roku, wyniósł 3.198.926,65 zł. Zmodernizowany został odcinek o długości 3,168 km. Samorząd Powiatu Oławskiego pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2.559.141,30 zł, co stanowi 80% kosztów. Wysokość wkładu własnego powiatu to 639.785,35 zł.
W ramach przebudowy drogi wykonawca zadania, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu, poszerzył nawierzchnię jezdni z 5,5 do 6 metrów , z lokalnym poszerzeniem pasów ruchu na łukach kołowych. Konstrukcja jezdni wzmocniona została nowymi warstwami bitumicznymi. Pobocza ułożono z kruszywa łamanego. Bezpieczniej i wygodniej mają teraz mieszkańcy Siecieborowic, za sprawą nowego chodnika, zbudowanego z kostki betonowej brukowej. W ramach przedsięwzięcia drogowcy przebudowali istniejące zjazdy indywidualne i publiczne oraz zmodernizowali skrzyżowania. Rowy odwadniające, skarpy i przepusty po obu stronach drogi są oczyszczone i uregulowane.
- Chociaż pandemia jest sporym utrudnieniem dla nas wszystkich, staramy się nie zwalniać tempa modernizacji infrastruktury drogowej, aby nie stracić przyznanego dofinansowania – mówi starosta oławski . - Niezmiennie poprawa bezpieczeństwa i jakości systemu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych i priorytetowych zadań samorządu Powiatu Oławskiego. A dzięki zadaniom, kierowanym i realizowanym przez Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, polepszył się standard kolejnych odcinków dróg w naszym powiecie, jak również poprawił się komfort jazdy, zwiększyła płynność komunikacyjna i bezpieczeństwo pieszych.
Wraz z I etapem zadania, wykonanym w ubiegłym roku, łączna długość przebudowanej drogi wynosi 7,3 km a koszt robót 6.454.349,24 zł.  Droga nr 1565D wraz z drogą nr 1598D Goszczyna - Kurów - Siecieborowice - Niwnik - Godzinowice - Jaczkowice - Oława, łączy powiat strzeliński i oławski (miejscowości Kurów i Siecieborowice). Jest to alternatywny korytarz dla drogi wojewódzkiej nr 396 na odcinku Goszczyna - Oława (z tego powodu droga wykorzystywana jest jako objazd w czasie zablokowania ruchu na drodze wojewódzkiej z powodu wypadków), a także prowadzący do wjazdu na autostradę A4 w Brzezimierzu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xawi
xawi 20.11.2020, 23:15
jeszcze dobrze by było aby wyremontować drogę Kurów-Goszczyna bo jadąc tą drogą to czuje się jakby jechać slalom gigant
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.11.2020, 20:41
Nieźle
MINKOWICE OŁAWSKIE BYSTRZYCA OŁAWSKA
MINKOWICE OŁAWSKIE BYSTRZYCA OŁAWSKA 20.11.2020, 19:19
1548D? Kiedy?

Pozostałe