Ferie tylko w domu?

  • 21.11.2020, 12:18 (aktualizacja 21.11.2020, 12:43)
  • TuOlawa JK
Ferie tylko w domu?
Dziś premier Mateusz Morawiecki ujawnił plany rządu na Boże Narodzenie i najbliższe ferie zimowe. Wbrew dotychczasowej praktyce, w przyszłym roku uczniowie wszystkich województw mają mieć wolne w tym samym czasie, czyli od 4 do 17 stycznia, ale premier nie nazwał tego feriami, tylko przerwą edukacyjną, czasem spędzonym w domu - jakieś prawdziwe ferie mają być potem

- Chcę, by święta Bożego Narodzenia odbyły się w ramach małych rodzinnych spotkań - zapowiedział premier Morawiecki i zaapelował, żeby "nie zamawiać żadnych wyjazdów w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, ale też w Polsce". Przyznał, że "redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym w dalszym przebiegu epidemii", więc rząd pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się w tym czasie.

Górale, którzy żyją z gości, z wynajmu mieszkań narciarzom, z obsługi wyciągów narciarskich, już załamują ręce i czekają na doprecyzowania nowych obostrzeń. Czy wyjazdy w tym terminie w ogóle będą możliwe? Czy wyciągi mają być zamknięte? Czy każdy wyjazd będzie zakazany, także ten niezwiązany z nartami? 

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe