Radni odebrali tytuł Gulbinowiczowi

  • 26.11.2020, 14:35
  • (tk)
Radni odebrali tytuł Gulbinowiczowi
Radni uchylili przyjętą w lutym 1999 roku uchwałę, która nadawała tytuł honorowego obywatela Oławy zmarłemu niedawno kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi

Za uchyleniem uchwały, czyli w praktyce odebraniem tytułu, głosowało 17 radnych. Wstrzymał się przewodniczący Krzysztof Mazurek, przeciwko byli Józef Urbańczyk oraz Paweł Gwiazdowicz. Cała trójka z Prawa i Sprawiedliwości. W obradach nie uczestniczyła radna Ewa Polanowska z PiS.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 30.11.2020, 10:05
Współodpowiedzialni są również Ci którzy wiedzą i ukrywają wszelkie wykroczenia.Oni też powinni być wykluczeni.
Wiciu
Wiciu 28.11.2020, 14:08
Poczytajcie wypowiedzi mądrych księży. Np. Bonieckiego. Co sądzą o papieżu Polaku. Ciekaw jestem kiedy otworzymy oczy i będziemy chcieli poznać prawdę. Tylko prawda uchroni KK od upadku.
traper czerwonych
traper czerwonych 27.11.2020, 15:50
Gulbiego "powalił" Franek pape dance i lewackie komunistyczne wsciekłe szczury - nic Gulbiemu nie udowodniono a teczke SB w tamtych czasach to miał nawet koscielny !
Tad
Tad 27.11.2020, 19:11
W nieskalane oblicze ks. Irka też wierzyłeś?
Obserwator
Obserwator 27.11.2020, 14:06
Podwójna moralność,Polańskiemu odpuszczamy,
bo Holocaust,bo artysta,bo dawno temu...
dfgh
dfgh 01.12.2020, 11:33
Ty głupi jesteś czy udajesz?
Kol
Kol 01.12.2020, 09:22
Polański nigdy nie aspirował do miana strażnika moralności. Nie zauważasz różnicy?
Borys
Borys 27.11.2020, 15:48
Nie znasz sprawy Polańskiego, to nie strzęp jęzora. Tropy: sprawdź, kto tę pannę do domu Nicholsona wstawił i dlaczego Nicholsona nikt nie szarpał. Polański nie ustawiał jej kariery w filmie, a w KK na takich "stosunkach" niejedna kariera wystrzeliła. Jak już zrozumiesz różnicę, możemy pogadać.
Nie do wiary
Nie do wiary 27.11.2020, 10:24
Niech radni , którzy nie przyszli na głosowanie ( stchórzyli) , wstrzymali się od glosu powiedzą o tym w domu - swoim rodzinom - żonom ,dzieciom ( szczególnie córkom ) , wnukom dlaczego tak się zachowali
do blandyny
do blandyny 27.11.2020, 08:16
Blandyna, ty dziękuj Bogu że w Polsce nie ma i nie było aborcji ...sorry ty przecież nie masz komu dziękować ! może chociaż rodzicom podziękuj że to ciebie nie usunęli jako ułomną skoro piszesz takie bzdury...
M
M 26.11.2020, 20:32
a może by tak radni zajęli się dziurawymi drogami, walającymi się po miastach śmieciami, zamiast głupotami? co ta uchwała zmienia? zainteresowany raczej już się tym nie przejmie, ani głosu w tej sprawie nie zabierze.
gh
gh 26.11.2020, 19:22
Przedstawiciele PiS mogli by uzasadnić swoje poparcie dla tej osoby.
H
H 26.11.2020, 18:11
Ludkom należy otwierać oczy.
Blandyna
Blandyna 26.11.2020, 17:32
Brawo. Jedyna słuszna decyzja. Trudniej będzie usunąć dwa pomniki papieża Wojtyły. Ale następne pokolenia to zrobią.
Zenon B.
Zenon B. 29.11.2020, 16:00
Najpierw sprawy zbadać trzeba. Tylko kto może zrobić to bezstronnie?
123
123 26.11.2020, 17:05
pis przeciw, czy kogoś to dziwi? unia zła, ludzie źli, wszystko złe tylko pinokio i karakan cacy. Polsko, dokąd ty zmierzasz?
Andrzej
Andrzej 28.11.2020, 15:29
Na Wschód...
oławianin