Jak tradycja nakazuje... Centrum Sztuki kolęduje!

  • 12.12.2020, 15:16
  • TuOlawa (AH)
Jak tradycja nakazuje... Centrum Sztuki kolęduje!
Instruktorki Centrum Sztuki zapraszają do wspólnego kolędowania 18 grudnia

 

- Kolędy i pastorałki są bliskie naszemu sercu - mówią. - Ich melodie dźwięczą we wspomnieniach z dzieciństwa, przywracając obraz rodzinnego domu. Domu pełnego gwaru i śmiechów nad blatem pełnym klejonych właśnie pierogów z kapustą i grzybami oraz aromatycznych pierniczków, które trzeba jeszcze polukrować! Świątecznym spotkaniom, od kiedy tylko jesteśmy w stanie spamiętać, zawsze towarzyszą kolędy. Odtwarzane z płyty/kasety/taśmy i snujące się cichutko w tle pośród żywiołowych rozmów, jak również śpiewane wspólnie przy wigilijnym stole. Słysząc je, nucimy sobie mimowolnie, a kiedy spotykamy się, są istotną częścią wieczoru. Dlatego zgodnie z bożonarodzeniowym zwyczajem, chcemy kolędować wspólnie z państwem, w tym wyjątkowym czasie. 18 grudnia o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich na nastrojowy wieczór kolęd pn."Jak tradycja nakazuje... Centrum Sztuki kolęduje", podczas którego usłyszymy wszystkim znane i lubiane utwory bożonarodzeniowe w tradycyjnych aranżacjach muzycznych. Tak jak kiedyś śpiewali je nasi rodzice czy dziadkowie przy wigilijnym stole, tak i my dziś pragniemy wyśpiewać je prosto z serca...! Zatrzymajmy się na chwilę w tym szczególnym czasie i zaśpiewajmy wspólnie jeszcze przed świętami, aby z radością, spokojem i miłością powitać Jezusa.

Do kolędowania zachęcają instruktorki Żaneta Gacek i Adriana Krakowska. Dziewczyny na co dzień pracują razem m.in. nad ofertą artystyczną instytucji, a ich pasją jest muzyka i śpiew, dlatego z przyjemnością wykonają najpiękniejsze kolędy przy akompaniamencie zaaranżowanym i wykonanym przez Jacka Berga z wrocławskiego Teatru Capitol.

Koncert będzie można oglądać na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie. - Pragniemy umilić wszystkim czas Bożego Narodzenia, żywiąc szczerą nadzieję, że Maluśki zawita i pozostanie w tych melodiach - na ustach wszystkich - w czasie wigilijnej wieczerzy i podczas świąt Bożego Narodzenia - podkreślają pracownicy CS. - Nie będzie trudno, nie będzie skomplikowanie - w prostocie przecież tkwi całe piękno tych pieśni, które łączą pokolenia! Zapraszamy!

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe