Postawili kierunkowskazy do ruin zamku!

  • 13.12.2020, 13:37
  • (tk)
Postawili kierunkowskazy do ruin zamku!
Kolejna świetna inicjatywa Lokalnej Grupy Zwiadowców Historii

- Taki mały prezent od naszej grupy na święta dla Was i mieszkańców naszej Małej Ojczyzny - napisał w mediach społecznościowych Piotr Kutela. - Jak obiecaliśmy w październiku przy sprzątaniu jelczańskiej wyspy gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, dzisiaj w godzinach popołudniowych postawiliśmy nasze własnoręcznie zrobione kierunkowskazy, które doprowadzą Was do tego magicznego miejsca o którym dawno zapomniano. Dzisiaj pogoda nam sprzyjała, do naszej grupy przyłączył piękny czarny kot,który towarzyszył nam do końca.Na pewno w najbliższym czasie jak zdobędziemy jakieś fundusze, będziemy chcieli postawić tablicę informującą o zabytku, której tam brakuje. No i coroczne spotkania na wyspie z Wami to Wam obiecujemy. 

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dobradusza
dobradusza 15.12.2020, 21:33
Brawo Zwiadowcy! Macie wspaniałą pasję, która owocuje świetnymi pomysłami i projektami. Wszystkiego dobrego dla Was
Jacek
Jacek 15.12.2020, 14:49
Ludziom, którzy mają inicjatywę oraz zapał do jej realizacji bezwzględnie należą się słowa uznania oraz maksymalne wsparcie! Gratuluję skuteczności działania i wierzę, że dacie radę zrealizować swoje zamierzenia. Nie tylko te dotyczące ruin na wyspie :-) Wy się trzymajcie, a ja trzymam za Was kciuki! Małymi kroczkami realizujecie to o czym od dawna się myślało i mniej lub głośniej mówiło :-) Tak trzymać Chłopaki!
ZZ
ZZ 13.12.2020, 23:09
Zwiadowcy dają radę. Super ze mamy taką grupę w JL. Nie znam ich osobiście ale obserwuję na Facebooku i robią naprawdę fajna robotę. Pzdr!
Henryk
Henryk 13.12.2020, 23:05
Przy okazji:
https://medievalis.przewodnikw…
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.12.2020, 22:38
Czy to jest tak, ważny temat, żeby pisać o tym na łamach gazety? Chłopie jeden z drugim zrobiłeś cos spoko. Ludzie, robią więcej bardziej wartościowych akcji i się, nie chwala tym. Robicie z siebie lokalnych celebrytów. Rozumiem że na zamek i, wyspe mieliście zgodę od kustoszy zabytków i, wszytskie formalności są załatwianie zgodnie z, prawem? Czy tak, jak, przy obozie robicie sobie samowolke?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2020, 13:15
Wszystkie prace Zwiadowców są robione za zgodą przy sprzątaniu Jelczańskiej wyspy zgoda Nadleśnictwa,akceptacja Urzędu Miasta J-L.
Przy obozie zgoda właściciela terenu, żadnej samowolki.Wszystko zgodnie z Archiwum Gross Rosen.
Zresztą każdy może spróbować tego samego .
Śledzę każdą akcję chłopaków, robią wszystko sami ,poświęcając swój czas i pieniądze.
Pozdrawiam
Zwiadowca
Zwiadowca 14.12.2020, 12:48
Przy obozie nie jest zrobiona samowolka tylko pozwolenie od wlasciciela gruntu oraz podpisana stosowna umowa.
Też mieszkaniec
Też mieszkaniec 13.12.2020, 23:07
To jest portal, nie gazeta. Ale tak, najlepiej narzekać zamiast się cieszyć, że są pasjinaci, którzy chcą zrobić coś fajnego w okolicy
Mirek
Mirek 13.12.2020, 18:41
Brawa dla pasjonatów!
Brawo
Brawo 13.12.2020, 18:40
Dobry pomysł, dawno tam nie byłem, ale myślę że trzeba nadrobić
Fan
Fan 13.12.2020, 18:39
Ej zwiadowcy, super ze jesteście!

Pozostałe