Kilka godzin i 500 wykroczeń

  • 15.12.2020, 16:15 (aktualizacja 15.12.2020, 16:18)
  • Źródło: dolnośląska policja
Kilka godzin i 500 wykroczeń
Tyle przewinień popełnili kierowcy, których obserwowali dolnośląscy policjanci. Piesi też mają sporo na sumieniu

 

Podczas akcji "Pieszy kontra pojazd", którą ostatnio prowadzono na dolnośląskich drogach mundurowi skupili się na egzekwowaniu przepisów od uczestników ruchu drogowego. - Niestety wielu nadal je ignoruje - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu. - W ciągu zaledwie kilku godzin mundurowi ujawnili ponad 500 wykroczeń kierowców, w tym kilkadziesiąt tych niezwykle niebezpiecznych, bo popełnionych na przejściu dla pieszych bądź w pobliżu. Sytuacja nie wyglądała lepiej wśród pieszych, bo ponad 230 złamało przepisy.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń z pieszymi jest nieustąpienie im pierwszeństwa, często właśnie na przejściu. Nie bez powodu piesi i rowerzyści są określani mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. - Nie chroni ich bowiem karoseria pojazdu czy różne systemy bezpieczeństwa, jak ma to miejsce w przypadku kierowców aut - dodaje Ratajczyk. - W konfrontacji z samochodem nie mają praktycznie żadnych szans. Dlatego poruszając się pieszo, musimy przede wszystkim sami zadbać o swoje bezpieczeństwo. Niezwykle istotne jest  noszenie elementów odblaskowych.

Głównym celem działań prowadzonych pod koniec minionego tygodnia przez dolnośląskich policjantów było podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno osób pieszych, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowych można było spotkać wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z największą ilością zagrożeń dla pieszych i gdzie dochodzi często do tragicznych w skutkach wypadków drogowych z ich udziałem. 

 

Źródło: dolnośląska policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe