Weekend na drogach: 6 osób straciło prawo jazdy. Ponad 1300 skontrolowanych

  • 21.12.2020, 16:35 (aktualizacja 21.12.2020, 16:42)
  • Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
Weekend na drogach: 6 osób straciło prawo jazdy. Ponad 1300 skontrolowanych
Za nami kolejna akcja „Prędkość”, którą w miniony weekend przeprowadzili dolnośląscy policjanci.

Działania tego typu, które systematycznie organizowane są na drogach naszego województwa, nadal pokazują, że zbyt szybka jazda stanowi istotny problem. - Wciąż wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Tym razem ponad połowa z ponad 1,3 tys. skontrolowanych kierowców jechała znacznie za szybko, a 6 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu.
Policjanci kontrolowali prędkość wszędzie tam, gdzie występuje największa ilość zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji funkcjonariusze wykorzystywali m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Główny cel to zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali ponad 1,3 tys. pojazdów, z czego niestety ponad połowę w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Sześciu kierowców na trzy miesiące straciło prawo jazdy za rażące naruszenie obowiązujących limitów prędkości w terenie zabudowanym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach Dolnego Śląska policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych. Dlatego zdejmijmy nogę z gazu, aby nie doprowadzić do tragedii na drodze.

Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe