Kolejne auta dla policji. Do tego skutery wodne i motocykl. Ile to kosztowało?

  • 24.12.2020, 10:04 (aktualizacja 24.12.2020, 10:19)
  • TuOlawa (AH)
Kolejne auta dla policji. Do tego skutery wodne i motocykl. Ile to kosztowało?
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejnych 21 nowych pojazdów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 2 skutery wodne i motocykl

Pojawią się na drogach naszego województwa oraz szlakach wodnych. - Pojazdy będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa - mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz. - Skutery wodne oraz specjalny pickup zostały całkowicie sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a pozostałe zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%.
Są to pojazdy, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą sprawdzały się w trakcie realizacji konkretnych zadań - skutery wodne marki Yamaha oraz pickup Mitsubishi L200, które trafią do Komisariatu Wodnego we Wrocławiu.

Skutery wodne Yamaha oraz specjalny pickup Mitsubishi zostały w całości sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pozostałe pojazdy zakupiono częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt 21 nowych pojazdów, to ponad 2 mln złotych.

Nowe radiowozy to samochody marek Kia, Mitsubishi o pojemności od 1400 cm³ do 2200 cm³ (poza skuterami wodnymi Yamaha i motocyklem Yamaha). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Bolesławcu, Oleśnicy, Trzebnicy, Głogowie i Środzie Śląskiej. Motocykl oznakowany marki Yamaha Tracer 900 GT będzie służył funkcjonariuszom z KMP w Legnicy.

Dzięki działaniom służby logistycznej dolnośląskiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi oraz Urzędem Marszałkowskim Wojewódctwa Dolnośląskiego flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze pojazdy. Otrzymane samochody, skutery wodne oraz motocykl są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Źródło: Wydział Transportu KWP we Wrocławiu

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baras
Baras 27.12.2020, 20:11
Wam juz całkowicie bije na dekielkolejny artykul o radiowozach. Mniejsza ze zaden z nich nie trafi do naszego powiatu. Żołnierze wot lecą do GB no trafny artykuł i adekwatny do nazwy Tu Oława. No i wieczny temat braku karetek... Ale ważne ze kliknięcia aie zgadzają. Tylko pamietajcie ze nadgorliwość jest gorsza wszyacy wiemy od czego.

Pozostałe