Na drogach bez ofiar, ale aż 70 pijanych kierowców

  • 28.12.2020, 15:48 (aktualizacja 28.12.2020, 15:53)
  • Źródło: mł. asp. Aleksandra Pieprzycka Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
Na drogach bez ofiar, ale aż 70 pijanych kierowców
Na dolnośląskich drogach w czasie trwania czterodniowego świątecznego weekendu policjanci kontrolowali kierowców. Mimo, że ruch w regionie był nieco mniejszy, to jak co roku, nie zabrakło policyjnych patroli, które starały się zapewnić bezpieczeństwo. Ile było wypadków?

Dla dolnośląskich policjantów Boże Narodzenie to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze działali na drogach w całym województwie, szczególnie na drogach wyjazdowych i wjazdowych do większych miast. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Na dolnośląskich drogach w czasie trwania czterodniowego świątecznego weekendu doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali 70 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Źródło: mł. asp. Aleksandra Pieprzycka Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe