Okradła starszych ludzi z oszczędności życia

  • 05.01.2021, 09:05 (aktualizacja 05.01.2021, 09:32)
  • Źródło: dolnośląska policja
Okradła starszych ludzi z oszczędności życia policja dolnośląska
W grudniu oszuści dzwonili również do mieszkańców naszego powiatu, w podobny sposób próbowali wyłudzić pieniądze, czy wśród nich była ta kobieta? To ustali śledztwo policji. Oby takich zatrzymań było jak najwięcej. Oszustwa na wnuczka i policjanta to wciąż plaga

28 grudnia 2020 roku na terenie gminy Kamienna Góra doszło do oszustwa metoda "na policjanta", starsze małżeństwo straciło wszystkie oszczędności – łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Intensywne działania policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, Kamiennej Góry i Bystrzycy Kłodzkiej doprowadziły do szybkiego zatrzymania oszustki, która pozbawiła seniorów oszczędności i pozwoliły odzyskać utracone pieniądze. Zatrzymana 29-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły natomiast podziękowania od bliskich oszukanego małżeństwa skierowane do funkcjonariuszy, których profesjonalizm i zaangażowanie dały efekt w postaci odzyskania gromadzonych przez lata oszczędności.

Przypomnijmy, że 28 grudnia 2020 roku w gminie Kamienna Góra oszukane małżeństwo przekazało nieznanej kobiecie ponad 30 tysięcy zł oraz kilka tysięcy euro. Wcześniej telefonicznie skontaktował się z nimi rzekomo ich syn, który twierdził, iż w wypadku zabił osobę, a pieniądze potrzebne są na kaucję. Przestępcy posłużyli się jednym z często wykorzystywanych schematów, aby pozbawić seniorów ich oszczędności. Jednak historia miała szczęśliwy finał, dzięki intensywnym działaniom policjantów kryminalnych z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, Kamiennej Góry i Bystrzycy Kłodzkiej, które doprowadziły do szybkiego zatrzymania oszustki i pozwoliły odzyskać utracone pieniądze. Zatrzymana 29-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Profesjonalizm, zaangażowanie i skuteczna praca dolnośląskich policjantów zostały zauważone przez bliskich pokrzywdzonego w sprawie małżeństwa, czego wyrazem są podziękowania, które przekazali funkcjonariuszom: „(…) chciałabym złożyć serdeczne PODZIĘKOWANIA za bardzo szybką interwencję, zaangażowanie i pomoc w ujęciu sprawcy i odzyskaniu pieniędzy. Jestem bardzo dumna z postawy policji z KWP Wrocław, KPP Kamienna Góra oraz KP w Bystrzycy Kłodzkiej, którym ja, jak i moi rodzice jesteśmy bardzo wdzięczni.”

- W kontekście wspomnianej sytuacji po raz kolejny prosimy seniorów o ostrożność, o to by byli nieufni i pod żadnym pozorem nikomu obcemu nie przekazywali żadnych pieniędzy - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. W trakcie rozmów telefonicznych, podczas których mamy wątpliwości co do tożsamości naszego rozmówcy, należy się rozłączyć i samemu zadzwonić do wnuczki czy osoby, która do nas dzwoniła. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba oszustwa - powiadom Policję. Pamiętajmy również, aby rozmawiać z seniorami ze swojej rodziny lub sąsiedztwa o tego typu sprawach, uświadamiając im tym samym skalę zagrożenia ze strony oszustów. Im więcej osób będzie wiedziało o takim niebezpieczeństwie, tym większe prawdopodobieństwo, że nie dadzą się oszukać.

Źródło: dolnośląska policja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe