Komisariat do wyburzenia. Policjanci się przenoszą

  • 07.01.2021, 17:37 (aktualizacja 09.01.2021, 10:23)
  • TuOlawa (AH)
Komisariat do wyburzenia. Policjanci się przenoszą PL+ Tak ma wglądać nowy komisariat przy ulicy Witosa
Jelcz-Laskowice. Idzie nowe. Policjanci z jelczańskiego komisariatu od kilku tygodni przenoszą się do tymczasowej siedziby. Stary komisariat to już historia, ma być wyburzony. Rozpoczyna się kolejny etap, na który funkcjonariusze czekali od dawna

9 grudnia wybrano firmę, która wkrótce rozpocznie prace budowlane przy ulicy Witosa 35. W miejscu starego komisariatu powstanie nowy, dwukondygnacyjny. Do przetargu ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu przystąpiło 10 firm. Najważniejszym kryterium wyboru była cena. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma LK INWEST z Wrocławia - wykona zadanie za 3 661 710,00 złotych brutto.

Starania o budowę nowego komisariatu podjął w 2018 roku były już komendant powiatowy policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk. Podkreślał, że różnica pomiędzy wybudowaniem nowego obiektu a modernizacją starego jest nieznaczna, dlatego zdecydowano się na pierwszą opcję. Dzięki pomocy samorządu powiatowego wykonano projekt.  Pomysł jest prosty, w miarę tani, ale funkcjonalny. Budynek, w którym przez lata pracowali jelczańscy policjanci, pochodzi z lat 60. Fundamenty są w bardzo złym stanie, był więc problemem z zalewaniem piwnic. 

Stary budynek będzie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy, z garażami. Teren będzie wyłożony kostką betonową. Przewiduje się też 11 miejsc parkingowych (5 miejsc dla interesantów i 6 dla pracowników komisariatu). Dodatkowo w budynku garażowym i pod wiatą będą 4 miejsca postojowe. W pobliżu komisariatu planuje się nasadzenia 82 tui i czterech drzew liściastych. Przed komisariatem stanie też 10 metrowy maszt flagowy.

Nowy komisariat będzie podzielony na powiązane ze sobą strefy: część ogólnodostępną poczekalnie, toalety. Część administracyjno-biurową, z częściowym ograniczeniem dostępu dla osób nieupoważnionych. Wydzieloną część biurową na piętrze z ograniczeniem dostępu. Część socjalno-higieniczno-sanitarną na piętrze, są to szatnie, toalety, pomieszczenia socjalne.

Wysokość budynku nie przekroczy 12 metrów, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie na parterze - 221,98 m2, na piętrze - 225,38 m2.

Gdzie na czas budowy przeniosą się policjanci?

Trwa przeprowadzka do budynku przy Alei Młodych 72. Od połowy stycznia mieszkańcy tam znajdą funkcjonariuszy.

- Planujemy takie ostateczne przeniesienie 13 stycznia - mówi kom. Krystian Wiżgała, zastępca komendanta komisariatu w J-L. - Intensywnie działamy od kilku tygodni, bo to duża przeprowadzka, są sprawy archiwizacyjne, dowody rzeczowe, mnóstwo rzeczy trzeba przenieść. Mamy też wsparcie z komendy wojewódzkiej, ale wiadomo, że to wszystko wymaga sporo pracy.

(AH)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 08.01.2021, 21:02
Niestety przetargi w tym kraju, to kpina. Jedynym kryterium jest cena a później płacz, że byle jakie wykonanie i jakość nie taka. Ot, taki kraj.
Kazik
Kazik 07.01.2021, 20:16
jak najważniejszym kryterium była cena ..... i ta najniższa to wygrała tandeta

Pozostałe