Pożyczka hipoteczna - kompendium wiedzy

  • 13.01.2021, 15:37
  • tuOlawa BS
Pożyczka hipoteczna - kompendium wiedzy
Pożyczka hipoteczna to bardzo ciekawe rozwiązanie, coraz chętniej wybierane przez pożyczkobiorców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem ten konkretny produkt bankowy jest opłacalny zarówno z uwagi na czynnik ekonomiczny, jak i korzystne warunki. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy na temat tego konkretnego finansowania.

Kluczowe informacje

Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest, jak sama nazwa wskazuje, hipoteka. Takie rozwiązanie pozwala więc realnie zminimalizować ryzyko kredytowe, co przekłada się na zdecydowanie korzystniejszą ofertę, niż jak ma to miejsce, chociażby w przypadku kredytów gotówkowych. Pieniądze pozyskane w ten konkretny sposób, można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, co niekwestionowanie jest jedną z największych zalet tego produktu. Co więcej, klienci zainteresowani pożyczką hipoteczną bardzo często mogą składać wniosek opiewający na wyższą kwotę oraz otrzymać możliwość skorzystania z dłuższego okresu spłat. W praktyce oznacza to, iż nierzadko maksymalny okres kredytowania może wynosić nawet 25 lat, a maksymalna kwota pożyczki może stanowić nawet 70% wartości nieruchomości. Proces udzielania pożyczki hipotecznej jest bardzo prosty. Potencjalny pożyczkobiorca musi przejść stosowną weryfikację. Niezbędne będzie określenie zdolności kredytowej wnioskodawcy w oparciu o otrzymywane dochody i ocenę jego sytuacji materialnej oraz sprawdzenie dotychczasowej historii kredytowej.

Koszty pożyczki hipotecznej

Najczęściej na koszty pożyczki hipotecznej składają się dwa główne czynniki:

  • Oprocentowanie - Na oprocentowanie składa się stopa procentowa oraz marża banku. W większości przypadków czynnik ten nie przekracza wartości 6%, choć często zdarza się, iż jeśli wnioskowana kwota jest wyższa niż 50% wartości nieruchomości, wysokość oprocentowania ulega zmianie.
  • Prowizja banku - Czynnik ten obliczany jest na podstawie wysokości udzielonej pożyczki. Zwykle jednak kwota prowizji nie przekracza 4%.

Podejmując rozważania na temat kosztów pożyczki hipotecznej, nie sposób nie wspomnieć o kosztach dodatkowych, które nierzadko znajdują się w umowach kredytowych. Banki mogą bowiem zastrzec sobie prawo do pobrania dodatkowej opłaty za wcześniejszą spłatę zobowiązania lub chęć podniesienia kwoty pożyczki w trakcie trwania umowy.

Instytucje oferujące pożyczkę hipoteczną

Pożyczka hipoteczna to bardzo popularny produkt finansowy, dlatego niemal każda instytucja bankowa posiada go w swojej ofercie. Wybór najkorzystniejszej oferty spośród różnorodnych opcji może więc okazać się wyjątkowo trudny. Starając się uzyskać tego typu finansowanie, warto więc skorzystać z pomocy i wiedzy firm profesjonalnie zajmujących się pośrednictwem i doradztwem finansowym, jak np. firma Expander. Fachowcy będą w stanie trafnie wybrać najkorzystniejszą ofertę oraz doradzić w kwestii dopełnienia wszelkich formalności. Pracownicy tego typu przedsiębiorstw wezmą udział w całym procesie przyznawania pożyczki, od skompletowania dokumentów, aż do podpisania umowy z wybraną instytucją.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe