Policjanci z sanepidem - wciąż kontrolują

  • 15.01.2021, 17:45
  • TuOlawa (AH)
Policjanci z sanepidem - wciąż kontrolują
Sklepy, siłownie, autobusy, stoki narciarskie... Policjanci tłumaczą, że cel jest jeden - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa

Policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są obostrzenia. - Działania, które podejmujemy w tym szczególnym okresie, a o których jeszcze rok temu nawet nie myśleliśmy, że będziemy realizować, mają na celu ochronę ludzkiego życia - mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz. - Pamiętajmy - wykazując zrozumienie dla istoty zagrożenia, z jakim nie mieliśmy do czynienia przez dziesiątki ostatnich lat i pomagając sobie wzajemnie, ograniczymy ryzyko zakażenia. Policjanci i służby sanitarne cały czas weryfikują, czy zachowane są wymogi związane z sytuacją pandemiczną w sklepach, czy strefach fitness. Kontrolują też stoki narciarskie i obiekty wypoczynkowe. Cel jest jeden - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Policjanci w trakcie prowadzonych działań nadal uświadamiają mieszkańców jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. Ich lekceważenie spotyka się ze zdecydowaną reakcją, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób. Dolnośląscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców.

Wszystkie te czynności mundurowi muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

W ramach podejmowanych działań sprawdzane są też między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, strefy fitness i siłownie, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii, w tym stoki narciarskie i obiekty wypoczynkowe.

Funkcjonariusze kolejny raz apelują do Dolnoślązaków o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Okres zimowy to czas kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa. Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakryjmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość77
Gość77 17.01.2021, 13:51
Żołnierze systemu. Sory. Jarka. Ludzie wam tego nie zapomną. Nie potraficie odmówić wykonania polecenia i rozkazu niezgodnego z Konstytucją chociaż o tym wiecie. Interesuje mnie czy nadal jest te prawo, które mówi że pracownik odpiwiada za złe decyzje. Ludzie powinni wtaczać wam procesy, ponieważ wiecie że działacie wbrew prawu i powinni was pozwalniać. Judasze za srebniki. Albo jesteś Judaszem albo zrezygnuj z pracy lub odmów wykonania polecenia lub rozkazu.
Ludwik
Ludwik 16.01.2021, 10:54
Inflacja zaczyna mocno rosnąć, NBP szykuje negatywne procenty, więc muszą być ludzie zamykani, aby nie doszło do rewolucji. Wirus jest groźny, ale niestety nie wiele o nim wiadomo, A rządy pod pretekstem mutacji wirusa będą ludzi zamykać, ale o dziwo ich i ekzekutywę nie dotyczą te ograniczenia.
Halina
Halina 16.01.2021, 09:15
A kościoły też będą sprawdzać??? czy oni są nietykalni i im można wszystko
Ewelina
Ewelina 16.01.2021, 23:38
Czy Pani chodzi do kościoła? Chyba nie. Proszę się o kościół nie martwić. Bóg jest z nami. Amen
paraf
paraf 17.01.2021, 15:45
Mamy nie martwić się o Kościół? Ja się martwię, coraz mniej ludzi chodzi do kościoła bo jego hierarchowie zachowują się jakby byli książętami. Jak nie zmieni się postawa Episkopatu to zostanie garstka wiernych. A i sam Episkopat wymaga gwałtownego odmłodzenia.
Kazik
Kazik 15.01.2021, 21:08

Syzyfowe prace
.....

Nie można bowiem ograniczać konstytucyjnych praw i wolności w rozporządzeniu, rząd mógłby za to takie ograniczenia nakładać, gdyby wprowadził formalny stan nadzwyczajny, przewidziany w konstytucji, na co się nie zdecydował.

Pozostałe