Mieszkanka: - To jest masakra! Nie da się bezpiecznie przejechać

  • 18.01.2021, 09:57 (aktualizacja 18.01.2021, 13:43)
  • TuOlawa (AH)
Mieszkanka: - To jest masakra! Nie da się bezpiecznie przejechać Zdjęcie ilustracyjne
Kierowcy skarżą się na nieodśnieżone drogi. Dziś rano do redakcji napisała pani Małgorzata. Miała problem z pokonaniem drogi Jelcz-Laskowice-Piekary. - Jak jechałam, miałam strach w oczach - mówi. - Dlaczego nikt o to nie dba!? Przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Pani Małgorzata jechała tą drogą dziś po godzinie 8.30. Jest zaskoczona, że do tej pory nikt nie zajął się tym odcinkiem. - Odcinek Laskowice-Piekary to masakra - mówi zdenerwowana. - Nie robią nic! Nieodśnieżone, niepodsypane, jedna wielka zmarzlina, jedzie się jak na płozach! Znowu zima ich zaskakuje. Strach wyjechać rano do pracy. Przez tyle lat nie było takiej zimy, dostają pieniądze na utrzymanie dróg, teraz mamy Armageddon, jest 21 wiek, a my jak za króla Ćwieczka. Dojazdy ze wsi do miasta to istna rozpacz.

Co robić, jeśli jesteś w takiej sytuacji jak pani Małgorzata? Nieodśnieżone odcinki dróg w powiecie oławskim można zgłaszać do Powiatowego Zarządu Drogowego - pod nr telefonu 71-30-330-19 w godz. od 7-15. (Od początku LISTOPADA do końca MARCA w godz. 5-23). Ten numer podaliśmy również pani Małgorzacie. Zadzwoniła. - Są zaskoczeni taką sytuacją, powiedzieli, że będą to kontrolować - powiedziała kilka minut później.

Na swojej stronie internetowej PZD informuje, że celu właściwego utrzymania dróg powiatowych w okresie zimy wprowadza się standardy zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Oławskiego. Określają one stan utrzymania dróg i dopuszczalne od tego odstępstwa. Drogi gruntowe administrowane przez PZD w Oławie będą odśnieżane doraźnie / awaryjnie.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 19.01.2021, 19:35
Co roku są zaskoczeni !Wszystkie drogi w powiecie są nie przejezdne !!Dziadostwo !!
Wiktor
Wiktor 19.01.2021, 19:15
Faktycznie ludzie którzy mają strach nie powinni jeździć w takich warunkach, może sobie lepszego kierowcę koleżankę znaleźć albo kolego w ostateczności PKS.
Mnie się takie warunki podobają, uwielbiam białe drogi, szkoda że auta mają ESP bo to nie daje frajdy z jazdy.
jesteś
jesteś 20.01.2021, 11:26
z pis-u czy wiejski głupek?
Olavek
Olavek 19.01.2021, 15:52
Jedno pytanie to nie jakie opony miała ta pani ale czy owa pani mimo posiadanych uprawnień ma doświadczenie w prowadzeniu pojazdów zimą w trudnych warunkach śniegowych, bo skoro miała strach w oczach to wątpliwa sprawa. Polecam przesiąść sie do komunikacji zbiorowej a nie narzekać że jeszcze nie odśnieżyli. Pługopiaskarki jeżdzą całą dobę a nie od 6 do 22. Tym.bardziej że jedma wylądowała w rowie. a naprawdę sypało śniegiem na tyle że reszta nie nadążała w powiecie. Są ważniejsze drogi do odśnieżenia niż droga do Piekar.
wiesiek
wiesiek 19.01.2021, 17:41
Jakie stanowisko zajmujesz w PZD w Oławie? nie pajacuj!
driver
driver 19.01.2021, 10:42
WPROWADZA SIĘ ! '' właściwego utrzymania dróg powiatowych w okresie zimy wprowadza się standardy zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Oławskiego" - i możecie im skoczyć! Możecie się nawet zabić albo nie jechać, a co.
olo
olo 19.01.2021, 10:04
A towarzystwo siedzi sobie w ciepełku w biurze ,pije kawę i nie wie ,ze jest zima !!!!!!Pogonić !!A gdzie jest starosta ,wójt !!!
elekcja
elekcja 19.01.2021, 10:46
Już dawno , nie zapominajmy o tym na wyborach!
Ggg
Ggg 18.01.2021, 22:39
Miałam sytuację w niedzielę wyszłam na sanki z dziećmi , była sytuacja na ulicy Witosa na przystanku PKS auto jechało i prawie po chodniku na nas bo było tak ślisko i nieposypane,o mały włos by w nas nie wiechalo
Tomek
Tomek 18.01.2021, 20:48
Nie wiedzą ,to jakiś żart !!A kto ma wiedzieć !A może nie wiedzą ,że jest zima i pada śnieg !!Dziadostwo !!Powinni polecieć ,ze stołów!!!!
munioberza
munioberza 18.01.2021, 19:45
Gmina Jelcz-laskowice to średniowiecze tutaj czas sie zatrzymał
Podatnik
Podatnik 18.01.2021, 12:14
Droga Sobocisko-Marszowice zapomniana przez służby nagminnie jakby nie istniała a my mieszkający w okolicach też płacimy podatki i co? NIC!!!
waga75
waga75 19.01.2021, 07:47
Przypominam droga Niemil -Olesnica Mała ,lód,tak jest zawsze.
Zenek
Zenek 18.01.2021, 11:30
Zimówka ma miękką mieszankę gumową i lepiej przylega nawet do lodu po drugie ma liczne nacięcia które lepiej wżynają się w zamarznięte podłoże. Zimówka musi mieć znaczek "góry i śnieżynka", nie wystarczy opis M+S. Stary kierowca.
Inna sprawa, że najlepsze auta są na zimę z napędem na przód lub 4x4. Nie polecam tylnonapędowych, szczególnie marki BMW.
młody kierowca
młody kierowca 19.01.2021, 10:45
" które lepiej wżynają się w zamarznięte podłoże" - tobie się werżnęło chyba? stary a ....
TOMEK
TOMEK 18.01.2021, 10:54
Taka sama droga do Bystrzycy !!Gdzie jest wójt !!!!Za co płacimy podatki !!!DZIADOSTWO !!!!
Kierowca
Kierowca 18.01.2021, 10:31
Jeśli jest lód pod śniegiem , koleiny itd to bierznik i zimowe opony pomogą jak umarłemu kadzidło,mam posiadam wszystko i podobnie jak ta Pani strach wyjechać ,po co zbędne komentarze zarząd dróg jest od tego żeby zadbać o bezpieczeństwo i mają to robić a nie Pan jedzie traktorem z piaskiem i sypnie od czasu do czasu bo mu tak wygodnie , masakra hejt wszędzie hihi apeluje do wszystkich co uznają jakich kolwiek szkód komunikacyjnych i pieszych o wysokie odszkodowania z tego tytułu może się nauczą dbać o bezpieczeństwo.
Do Zenka
Do Zenka 18.01.2021, 10:29
Ty Zenek idż spać bo nie wiesz do czego służą zimówki !!!
Tadek
Tadek 18.01.2021, 10:17
Na szklankę zimowki można sobie wsadzić w. Tam jedna tafla. Zimowki dobre na śnieg a nie na lód. Oj Zenek
Zenek
Zenek 18.01.2021, 10:01
Jedno pytanie. Czy Pani miała opony zimowe i to z odpowiednim bieżnikiem?
ck
ck 18.01.2021, 11:27
Opony zimowe na lód na drodze nie pomogą!

Pozostałe