ZWiK zabiera głos w sprawie awarii

  • 18.01.2021, 12:41
ZWiK zabiera głos w sprawie awarii
Na stronie internetowej ZWiK-u pojawił się komunikat

Oto jego treść:

W dniu wczorajszym, około godziny 13, na Osiedlu Chrobrego, na skrzyżowaniu ulicy głównej z osiedlową (na wysokości ulicy Chrobrego 32) wystąpiła awaria sieci wodociągowej.

Ze względu na znaczny wypływ wody na powierzchnię terenu konieczne było obniżenie jej ciśnienia w całej sieci wodociągowej na terenie miasta, a następnie zamknięcie dopływu wody do miejsca awarii poprzez zamykanie zasuw trasowych. Skutkowało to wstrzymaniem dostaw wody do osiedla.

Ok. godz. 17 przywrócono dostawę wody dla części budynków. Na pozostałej części osiedla, po stronie „KWADRACIAKA”, nadal występuje brak wody.

W trudnych warunkach pogodowych, przy temperaturze powietrza około -13 stopni, pracownicy naszego Pogotowia Wodociągowo Kanalizacyjnego od godziny 13:30 przystąpili do lokalizacji miejsca nieszczelności. Prace nad jej ustaleniem trwały do godziny 2:30 nad ranem w dniu dzisiejszym.

Trudność z usuwaniem awarii polega na tym, że wypływ wody na powierzchnię terenu, występował w zupełnie innym miejscu niż faktyczne uszkodzenie rury wodociągowej. Nawierzchnia drogi głównej posiada 40 cm grubości warstwę asfaltu i podbudowy z betonu, co spowodowało, że wypływ wody nastąpił parę metrów dalej. Mimo to ustaliliśmy już miejsce uszkodzenia i jego rodzaj.

Od wczesnych godzin rannych wznowiliśmy prace nad usuwaniem awarii.

Obecnie brak wody występuje dla budynków pod numerami parzystymi od 32 do 56 i od 56a do 56e oraz dla budynków o numerach nieparzystych od 23 do 83.

Od godziny 22 dla mieszkańców tych budynków zapewniliśmy mobilny, zastępczy punkt poboru wody. W dniu dzisiejszym od godz. 7:00 wznowiliśmy dowozy wody dwoma pojazdami. O miejscach ich podstawienia i o wszelkich niezbędnych informacjach powiadamiamy systemem BASIA.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami oraz dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość.

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 18.01.2021, 19:52
Kiedy zaczniecie pisac datami bo wczoraj przedwczoraj czy jutro to nic nie wiadomo kiedy

Pozostałe