Wyposażenie nowoczesnej pralni przemysłowej

  • 19.01.2021, 09:18 (aktualizacja 21.01.2021, 14:34)
  • tuOlawa BS
Wyposażenie nowoczesnej pralni przemysłowej
Prowadzenie własnej pralni może być ciekawym, a przy tym bardzo dochodowym biznesem. Zapotrzebowanie na usługi kompleksowego odświeżania tekstyliów jest obecnie bardzo wysokie. Klientami placówek specjalizujących się w czyszczeniu i pielęgnacji odzieży są nie tylko osoby prywatne, lecz także różnego rodzaju firmy i instytucje. Właściciele pralni przemysłowych w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość. Branża nowoczesnego pralnictwa ma przed sobą ogromne perspektywy rozwoju, a prowadzenie własnej pralni wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby odnieść sukces w tej dziedzinie warto postawić na wysokiej jakości zaplecze technologiczne i zaufany, doświadczony personel. Najwyższą jakość usług zagwarantuje nam sprawdzony sprzęt od pewnego sprzedawcy. Jakie maszyny powinny znaleźć się w nowoczesnej pralni przemysłowej?

Jak uruchomić własną pralnię?

Założenie własnej działalności gospodarczej to kusząca alternatywa wobec pracy na etacie. Osób chcących prowadzić własną firmę w Polsce nie brakuje. Aby działalność przynosiła oczekiwane zyski najlepiej znaleźć niszę z perspektywami jak największych zarobków. Na polskim rynku wciąż istnieją branże, które zapewniają większy dochód niż inne. Jedną z nich jest profesjonalne pralnictwo. Uruchomienie własnej pralni nie wymaga na szczęście żadnych specjalnych pozwoleń. Myśląc o założeniu takiego biznesu należy jednak mieć na uwadze pewne specyficzne uwarunkowania prawne dotyczące pomieszczeń pod pralnię. Aby dotrzeć do jak największej liczby klientów bardzo ważna jest dobra lokalizacja punktu usługowego. Na powodzenie przedsięwzięcia wpływa również odpowiednio skonstruowana oferta. Warto zastanowić się, do jakiego klienta pragniemy skierować nasze usługi (indywidualnego czy instytucjonalnego). Jeśli zainteresował cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej odnośnie uruchamiania pralni przemysłowej, być może zainteresuje cię artykuł zamieszczony na stronie https://www.kannegiesser.pl/jak-otworzyc-pralnie-wodna-pomysl-na-biznes. Znajdziesz tam cenne wskazówki oraz garść praktycznych porad dotyczących prowadzenia własnego biznesu w branży pralniczej.

Wyposażenie pralni przemysłowej

Park maszynowy pralni działającej na dużą skalę obejmuje zaawansowane technologicznie urządzenia przystosowane do pracy w trybie ciągłym. Profesjonalne maszyny pralnicze różnią się od zwykłych pralek domowych przede wszystkim pod względem wydajności, funkcjonalności i ergonomii działania. Najważniejszym sprzętem w pralni jest oczywiście pralnica przemysłowa (pralka przemysłowa, pralnico-wirówka). Dobierając pralnicę należy zwrócić uwagę na jej najważniejsze parametry, czyli ładowność bębna oraz maksymalną liczbę załadunku (podawaną zazwyczaj w kilogramach). Kupując pralnicę przemysłową trzeba kierować się także wielkością lokalu: w zależności od potrzeb można wybrać na przykład pralnico-wirówkę łączącą w sobie funkcję prania zasadniczego i wirowania lub innowacyjną pralnicę tunelową o konstrukcji modułowej. Nowoczesne pralnice przemysłowe spełniają najwyższe standardy niezawodności, zapewniając jednocześnie wysoką elastyczność w doborze programów do aktualnych potrzeb. Są urządzeniami oszczędnymi i ekologicznymi: za każdym razem gwarantują perfekcyjne rezultaty prania, a przy tym pozwalają uzyskać oszczędność energii, wody i detergentów. Same pralnice nie wystarczą do kompletnego wyposażenia pralni: w lokalu musi znaleźć się jeszcze sprzęt do suszenia, urządzenia do prasowania oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. Kompletując wyposażenie pralni przemysłowej warto postawić na maszyny od sprawdzonych producentów i dystrybutorów. Liderami na polskim rynku są w tym zakresie marki Sovrana i Kannegiesser.

Maszyny do pralni – nowe czy używane?

Koszty związane z wyposażeniem lokalu pod pralnię stanowią znaczną część wkładu początkowego. Organizacja własnej pralni to bardzo poważne przedsięwzięcie, dlatego wielu inwestorów poszukuje alternatyw pozwalających nieco obniżyć koszty. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może być zakup maszyn z drugiej ręki. Używane maszyny pralnicze można nabyć po znacznie atrakcyjniejszych cenach niż nowości rynkowe. Dystrybucją urządzeń używanych zajmuje się wiele firm oferujących wyposażenie do pralni. Oferowane przez nie sprzęty są w 100% sprawne (zanim trafią do sprzedaży są poddawane gruntownym remontom przeprowadzanym przez renomowane serwisy z autoryzacją do wykonywania tego typu usług), a ich ceny nie są zbyt wysokie. Oszczędność jest tu niesamowita, a możliwości takiego sprzętu w wielu przypadkach w niczym nie ustępują parametrom fabrycznie nowych maszyn.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe