Jak wybrać odpowiednie kapcie do przedszkola?

  • 07.02.2021, 11:26 (aktualizacja 07.02.2021, 11:34)
  • tuOlawa BS
Jak wybrać odpowiednie kapcie do przedszkola?
Dzień, w którym posyłamy pierwszy raz dziecko do przedszkola bywa ciężki zarówno dla malucha jak i również dla rodziców. Jeśli maluch wcześniej nie uczęszczał do żłobka, to może to być dla obu stron naprawdę duże wydarzenie.

Dla rodziców tym większe, że wymaga odpowiedniego przygotowania malucha od strony odpowiedniego stroju, a przede wszystkim obuwia. Nic więc dziwnego, że tak często wśród rodziców pada pytanie, w jaki sposób powinni wybierać kapcie do przedszkola? Na jakie ich cechy powinno się zwracać uwagę, gdy chce się zapewnić dziecku możliwie jak najlepsze obuwie?

Na co zwrócić uwagę kupując kapcie do przedszkola?

Jeśli dorosły kupuje sobie kapcie, to nie zwraca uwagi praktycznie na żadne ich szczególne cechy oprócz może ceny. W przypadku dziecka, w tym bardziej tego, który kapci będzie używał w przedszkolu, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.
Kapcie przedszkolne muszą cechować się ogromną ilością cech szczególnych, które przede wszystkim zapewnią dziecku bezpieczeństwo, lecz co więcej, także wygodę oraz odpowiednio estetyczny wygląd. Nie można kupić pierwszych z brzegu kapci, ponieważ z pewnością jeden z bardzo ważnych szczegóły po prostu się przeoczy. W jaki zatem sposób można osiągnąć zakładane korzyści w postaci właściwego bezpieczeństwa, wygody i wyglądu? Na co powinno się zwracać uwagę, gdy wybiera się kapcie do przedszkola?

kapcie do przedszkola

Cechy dobrych kapci do przedszkola

Kupowanie dziecięcych kapci do przedszkola to naprawdę bardzo poważne zadanie. Liczba rzeczy, o których trzeba pamiętać, jest naprawdę bardzo bogata. Co konkretnie się w niej zawiera?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, to aby kapcie były uszyte z odpowiedniego materiału. Co bardzo ważne, dotyczy to nie tylko górnej części obuwia, lecz również jego wysiółki oraz oczywiście podeszwy. Kapcie muszą być odpowiednio przewiewne, aby stopa się w nich nie zapacała. Co więcej, nie mogą podrażniać, uczulać, ani oczywiście obcierać dziecięcej stopy.
Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, jest oczywiście rozmiar kapci. Co jednak bardzo ważne, kapcie muszą być dopasowane nie tylko na długość, lecz również na szerokość stopy dziecka. Jedynie takie rozwiązanie zapewni odpowiednią wygodę, lecz również i bezpieczeństwo. Źle dopasowane kapcie będą niestabilnie leżały na stopie, co może skutkować ich spadaniem, a tym samym dużym ryzykiem wypadku podczas chodzenia w nich. oprócz długości i szerokości warto także w miarę możliwości zwrócić uwagę na to, czy kapcie te charakteryzują się właściwą głębokością.

Nie da się ukryć, że bardzo duże znaczenie dla wygody oraz bezpieczeństwa dziecka ma obecna w kapciu podeszwa. Przede wszystkim musi ona być bardzo lekka, aby nie obciążała nadmiernie stopy. Po drugie musi być w niej zachowana odpowiednia równowaga pomiędzy elastycznością a sztywnością, czyli musi być wystarczającą bezpieczna, lecz również wygodna. Nie obejdzie się w tym wypadku po prostu od przymierzania przez malucha konkretnych par.

Nie bez znacznie podczas wybierania kapci jest to, jakie będą one posiadały zapięcie, oraz czy w ogóle będą jakieś miały. Jest to niezwykle ważna sprawa, ponieważ po pierwsze wpływać będzie na bezpieczeństwo dziecka, a pod drugie oznaczać będzie, że dziecko będzie mogło samo założyć kapcie na swoje stopy lub też będzie potrzebowało do tego pomocy. Poleca się z tego powodu wybranie wersji bez zapięcia, czyli takie kapcie, które będą jedynie na gumkę, ewentualnie na rzep. Dzięki temu dziecko będzie w stanie samodzielnie założyć je na swoje stopy i bezpiecznie w nich chodzić.

kapcie do przedszkola

Na koniec pozostaje kwestia najważniejsza dla dziecka i zdecydowanie najmniej istotna dla rodzica. Chodzi oczywiście o wygląd i estetykę kapciuszków. Już nawet kilkulatek doskonale wie, co mu się podoba i jakie kapcie chciałby nosić. Trzeba z tego powodu zwrócić dużą uwagę na to, jakie się wybiera kolory kapciuszków, ich wzory, a także ewentualne ozdoby. Warto w tym wypadku zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czym dziecko się interesuje i jakie ma pasje.

Gdzie kupić kapcie dziecięce od polskich producentów?

Najważniejszym jednak pytaniem jest to, gdzie powinno się dokonywać zakupu kapciuszków do przedszkola. Jak się bowiem okazuje, nie wszędzie uda się znaleźć odpowiednie modele, które spełniać będą wszystkie zawarte powyżej wymagania.
Szczególnie mocno polecić można sklep internetowy e-butydladzieci.pl. Obecna w nim oferta z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych rodziców, jak i również samo dziecko. Co więcej, fachowa obsługa nawet zdalnie będzie w stanie pomóc dobrać odpowiednie modele. Jeśli dodać do tego szybkie realizowanie zamówień wraz z ekspresową dostawą i możliwość ewentualnej wymiany kapci, otrzymuje się miejsce naprawdę warte uwagi. Pełna oferta kapci dla dzieci znajduje się na stronie sklepu pod adresem: https://e-butydladzieci.pl/i11-Kapcie.html

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe