Aż 871 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Ilu straciło prawo jazdy?

  • 08.02.2021, 13:49 (aktualizacja 08.02.2021, 13:59)
  • Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl
Aż 871 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Ilu straciło prawo jazdy?
Ostatnia akcja "prędkość" prowadzona na drogach Dolnego Śląska znów pokazała, że ponad 60 procent kierowców łamie przepisy

Policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali na dolnośląśkich drogach m.in. czy kierujący  stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują zgodnie z przepisami, szczególnie w terenie zabudowanym. Mundurowi kontrolowali również stan trzeźwości kierowców, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów. - Niestety akcja pokazała, że wielu z nas nadal jeździ za szybko, ponieważ ponad 60 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość - mówi mł.asp. Przemysław Ratajczyk. - 20 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Niestety na ponad 1400 skontrolowanych pojazdów, aż 871 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Znaczna ich część została ukarana w drodze postępowania mandatowego bądź skierowane zostały wobec nich wnioski o ukaranie do sądów. 20 amatorów zbyt szybkiej jazdy straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące za nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zwłaszcza w tak trudnych warunkach, jakie panują obecnie na drogach Dolnego Śląska, musimy zachować szczególną ostrożność i być niezwykle skoncentrowani za kierownicą. Intensywne opady śniegu w połączeniu z bardzo niską temperaturą stwarzają kierowcom wiele trudności i w jeszcze większym stopniu obrazują, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 09.02.2021, 09:21
Z tego wynika że mandaty są jednak za niskie, skoro jest tak dużo wykroczeń .

Pozostałe