MEDIA BEZ WYBORU. LIST otwarty

  • 10.02.2021, 09:04 (aktualizacja 10.02.2021, 09:19)
  • TuOlawa (AH)
MEDIA BEZ WYBORU. LIST otwarty
To po prostu haracz... Przyłączamy się do akcji i sprzeciwiamy obciążaniu mediów dodatkowym podatkiem

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.
Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Wprowadzenie go będzie oznaczać:
1.osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
2.ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
3.pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
4.faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.

Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.
 
Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.
Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia  mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

Sygnatariusze listu
Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
Agora S.A.
AMS S.A.
Bonnier Business
Burda Media Polska
CANAL+
Dziennik Trybuna
Dziennik Wschodni
Edipresse Polska
Eleven Sports Network sp. z o.o.
Gazeta Radomszczańska
Green Content sp. z o.o.
Gremi Media S.A.
Grupa Eurozet
Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
Grupa Radiowa Agory sp. z o.o.
Grupa RMF
Grupa Wirtualna Polska  
Grupa ZPR
Helios S.A.
Infor Biznes
Kino Polska TV S.A.
Lemon Records sp. z o.o.
Marshal Academy
Music TV sp. z o.o.
Muzo.fm sp. z o.o.
naTemat.pl
Polityka
Polska Press Grupa
Ringier Axel Springer Polska
STAVKA sp. z o.o.
Superstacja sp. z o.o.
Telewizja Polsat sp. z o.o.
Telewizja Puls sp. z o.o.
TIME S.A.
TV Spektrum sp. z o.o.
VN S.A.
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
Tygodnik Powszechny
Wydawnictwo Bauer
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
Wydawnictwo Magraf
Wydawnictwo Nowiny
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wolny Wybór
Wolny Wybór 15.02.2021, 01:57
Witam, uważam, że to ustawka koalicji z opozycja a wszystko w imię globalnych korporacji zza oceanu i z watykanu, dla mnie zero od tvp do tvn, żyją za kasę korpo i tańczą jak im zagrają...
Kot
Kot 11.02.2021, 12:45
PO paprańcy nie popieram!!!
Ronniee
Ronniee 11.02.2021, 11:32
Każdy z nas płaci podatki. Niech duże zagraniczne koncerny za reklamę też płacą.
Aaaa
Aaaa 11.02.2021, 08:51
Chcą mieć wybór czy płacić czy nie płacić podatku.Ani one moje ulubione, ani wolne ani nie mają mojego podparcia.
Kazik
Kazik 10.02.2021, 23:10
Jedna kaczka zakwacze , reszta pierdoły powtarza.

Mała lekcja ekonomii bo tylko do 500 potraficie liczyć co niektórzy .

A tak na temat :

Na interii, czy wp dzisiaj nic. No cóż, to widać. Mam pocztę na obu portalach i zarówno interia, jak i wp przysłali mi kilkanaście maili z reklamami. Za każdy rozesłany mail oczywiście od zleceniodawców jakieś pieniądze wzięli.

To ja się zapytuję, czy ten strajk jest poważny. Bo jeśli strajk, to nie rozsyłamy dających dochód maili. Przynajmniej kiedyś, jak był strajk, to ja pamiętam, że interesów firmy na tym nie robiły. Mało, każdy strajk wiązał się ze stratami dla firm. Czy wp, albo interia straci? No niekoniecznie, maile poszły.

Interia jest zobowiązana do publikacji swoich finansów. I za 2019 rok, grupa Interia osiągnęła 114,3 milionów złotych przychodu i z tego 22,3 milionów zysku. Prawie 20 procent przychodu, to zysk. Macie tyle? A przecież wielu z was ma firmy, to wiecie, jaka potrafi być rentowność i zysk netto.

Oczywiście, w zeszłym roku było jeszcze lepiej - źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/… ... y-semahead

I uważacie może, że większe podatki powinien płacić piekarz albo fryzjer? A może ci, którzy dłubią w swoich firmach przy jakiejś produkcji?

Ja uważam, że opodatkowanie zysków z reklamy internetowej nie wpłynie na podniesienie cen tych reklam. One, jak pokazują zyski i tak są już obecnie ogromne.

W zeszłym roku na dywidendę właściciele Interii przeznaczyli 17,3 mln zł. Stoją na kraju bankructwa? Właścicielem, który sobie tą dywidendę wypłacił jest Bauer Media Group.
Rodi
Rodi 10.02.2021, 22:54
No to koniec. Monia. Katarzyna i Kraski maja wolne. Niemiecka tuba propagandaowa. To dobrze wielkie nie zależne media. Tylko cały program PiS PiS i PiS. Niech pilnują PO.
Inflacja
Inflacja 10.02.2021, 22:12
Idzie wiosna będzie pięknie i drogo.
Drupi
Drupi 10.02.2021, 21:58
POpaprancy wpadli w panikę bo nie będą się dzielić milionami. Niemieckie żydowskie pseldo media
tnt
tnt 10.02.2021, 21:18
Panie" Oławiak" a niech mi powie ilu żydów i niemiaszków jest teraz w państwowej tv, bo cosik mi się wydaje, że paru by się znalazło .A tę kasiorę co żydowsko-niemieckim mediom zabiorą to chętnie by się przygarnęło na rydzyka itp. tak jak za okupacji, kiedy to "Prawdziwi Polacy" łupili ich.Podobno nazywano ich szmalcownikami. No niech powie, niech się Polacy ale tacy prawdziwi z krwi i kości, co to żywemu nie przepuszczą ,wezmą do roboty a nie szukają winnego.Taki scenariusz już chyba niemiaszki w czasach nazistowskich przerabiali. Czy my też chcemy tą drogą podreptać.Wiem,wiem....to zapewne żydokomuna tak nas zdeprawowała, a jak zapomniałeś to "Wina Tuska"- tak wygodniej.
Zwolennik wolności
Zwolennik wolności 10.02.2021, 21:01
Tak się zastanawiam skąd u zwolenników pis tyle sadomasochizmu. Oglądają te antypisowskie media, piszą o nich. Współczuję wam po ludzku, chociaż nie popieram waszej miłości do pis.
Oławiak
Oławiak 10.02.2021, 19:09
Pierwszy wolny dzień od żydowskich i niemieckich wolnych mediów. Oby jak najdłużej. Jestem szczęśliwy
Fakt
Fakt 10.02.2021, 18:13
A niech pislam przejmuje wszystkie media i każe swojemu ciemnogrodowi na pielgrzymki z kopertami do Torunia chodzić i za 500 miskę polskiego ryżu kupować oczywiście konsumpcja z modlitwą o zdrowie Marszałka z Nowopolskiej.
******
****** 11.02.2021, 09:12
Jak jesteś taki kozak to spróbuj podskoczyć islamistom lub żydom.
uruk
uruk 10.02.2021, 18:00
A na kogo pójdą te podatki od reklam? Czuję tu rydzyka i jakieś prawicowe media co nikt zdrowy u nich się nie reklamuje i muszą być dofinansowane.Swoją drogą to ciekawe ile podskoczą opłaty za to myto ,bo to nie tylko tv ale internet z całą masą płatnych platform np: netflix i tym podobne, podniosą opłaty. Państwo, jak kiedyś słyszałem od zwolennika pis-u daje emerytom i 500+ rodzinom ,bo zarobiło i dzieli się z ludzmi ,tylko nie wspomniał, że aby dać jednemu to trzeba zabrać drugiemu. Ot taka mała puenta.Czasy pewnej epoki wracają, najlepiej steruje się ciemnym ludem.
antyPISarz
antyPISarz 10.02.2021, 18:00
Wróciły "cudowne" czasy bez teleranka od komuchów walczących z lewactwem. Jeszcze cenzura i wy z TVpis będziecie pisać, ale po ścianach w domu...
Anonim
Anonim 10.02.2021, 17:50
A po co wolne media? Piszą tylko głupie rzeczy o Szumowskim, Pawłowicz i innych wybitnych. W państwie szczęśliwości wystarczy Kur wizja. Ona zawsze poda prawdziwe wiadomości. Słusznie robi nasza władza próbując opodatkować podatki wolnych mediów. Przeznaczyć to na Kur wizję i telewizję trwam. Jak coś zostanie, dać jakiemuś instruktorowi narciarskiemu.
Dzida
Dzida 10.02.2021, 16:36
wyobrażacie sobie film bez przerw na reklamę ?
tyla lat robili kokosy w polsce a za poprzednich rządów wyciągali z jady państwa szmal. czas na przywrócenie porządku.
wiemznam
wiemznam 10.02.2021, 16:26
łonet sie wypie...z niemiecką propagandą gdzie Thun bedzie *** i szlochać ? za pierdzenie trza płacic podatek yeeeeeeee
Fakt
Fakt 10.02.2021, 15:36
PsioDojni idą po bandzie wiedzą że sondaże spadaj i koniec bliski to próbują przejąc media żeby siać propagandę ale to nic nie da jak i drukowanie kasy na socjal+ idzie kryzys i inflacja a to patole im nie wybaczą że na miskę ryżu zaczyna brakować.
Ada
Ada 10.02.2021, 15:01
Jaka wspaniała cisza TVN owska szczujnia nie nadaje.
Yellow
Yellow 10.02.2021, 14:23
Oj do akcji wkracza szczujnia z TvN iku. Co olali Was nie pokażą propagandy dzisiaj.

Pozostałe