Dzieci i zwierzęta, czyli dlaczego warto mieć akwarium w domu?

  • 11.02.2021, 10:53 (aktualizacja 11.02.2021, 10:56)
  • tuOlawa BS
Dzieci i zwierzęta, czyli dlaczego warto mieć akwarium w domu?
Dzieci i zwierzęta to temat szeroki jak rzeka. Odwieczny konflikt pomiędzy zapobiegliwymi rodzicami i rozmarzonymi dziećmi, trwa od momentu, kiedy małe zwierzęta, zaczęły gościć w naszych domach. Co ciekawe, pytań w stylu "kupisz mi królika?" wolni są rodzice posiadający akwarium. Dlaczego?

Czy ryba jest nudna?

Każdy, kto posiada akwarium, wie, że ryby wcale nie są nudne. Krążą one tu i tam, czasami płynąc w sposób niezwykle majestatyczny, a czasem chaotycznie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż tak już "po prostu mają". Nie trzeba być wielkim miłośnikiem ryb akwariowych, by móc przez kilkadziesiąt minut, wpatrywać się w rzekomo chaotyczne ruchy małych i dużych zwierząt akwariowych.

Oczywiście ryby to nie jedyny, aktywny gatunek organizmów żywych. Należą do nich również rośliny, które rosną, rozwijają się, są domem dla tych zwierząt i - niejednokrotnie - tworzą fantazyjne kompozycje zieleni i nie tylko. Tu i ówdzie bulgocze gaz. Dopiero po pewnym czasie można dojść to wniosku, że są to zestawy CO2 lub pompa powietrza. Jednym słowem: jest ciekawie!

Duża ryba, mały królik

Dlaczego akurat przytoczony został przykład królika? Chociażby ze względu na fakt, że jest to zwierz niezwykle popularny wśród małych dzieci. Maluchy darzą go uczuciem, ale on sam często choruje. Odpowiednio pielęgnowane ryby, są zawsze bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Rzecz jasna mogą dopaść je choroby, ale dzieci do nich tak bardzo się nie przywiązują.

Fakt, brzmi to okrutnie, ale posiadanie akwarium (rzecz jasna z rybami) wypełnia potrzebę posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia. Co ciekawe, niektóre dzieci potrafią obdarzyć również... rośliny. Któż z rodziców - akwarystów nie widział małych dziecięcych oczek, które namiętnie wlepiały się np. w rośliny in vitro, codziennie badając ich powolny wzrost i rozwój.

Prezent dla ryb i dla dziecka

Pozostaje jeszcze kwestia akcesoriów, które - również i rybkom - można kupować. Podajnik na karmę, dodatkowy napowietrzać, a nawet rośliny in vitro lub w koszyczkach, to olbrzymia frajda nie tyle dla ryb, co dla małych dzieci. Ta frajda - być może - kiedyś zaowocuje miłością do zwierząt lub nawet wyrobieniem pasji do akwarystyki. Każdy sklep akwarystyczny posiada akcesoria, które z pewnością ucieszą dzieci!

Podsumowanie

Domowe akwarium to idealna propozycja dla tych rodziców, których dzieci wciąż proszą o jakieś zwierzęta. Dlatego być może warto przerzucić się na akwarystykę i na stworzenie odrębnego, niewielkiego mikroklimatu, zamkniętego w mniej więcej 100 litrach wody?

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe