Senior z Oławy zachęcał strażaków do szczepienia

  • 18.02.2021, 13:16 (aktualizacja 18.02.2021, 13:50)
  • TuOlawa (AH)
Senior z Oławy zachęcał strażaków do szczepienia
Strażacy z oławskiej JRG włączyli się do akcji szczepień i pomagają w transporcie starszych osób do punktów szczepień

Akcja szczepień – Etap I trwa. W grupie osób aktualnie szczepionych są m.in. seniorzy. Ci, którzy już zarejestrowali się na szczepienie nie zawsze są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Dla potrzebujących pomocy, Samorządy Gminne uruchomiły specjalne numery telefonów, gdzie można uzyskać wsparcie. W samym procesie dowożenia do punktów szczepień uczestniczą również strażacy – tylko na terenie gminy Jelcz-Laskowice strażacy ochotnicy już kilkakrotnie dowozili seniorów. Dziś rano, z kolei, Koordynator szczepień z miasta Oława zwrócił się z prośbą o wsparcie w tym zakresie przez strażaków KP PSP w Oławie. - Pomimo iż służby Oławy sprawnie realizują transport dla potrzebujących, w nagłych przypadkach związanych choćby ze zmianą terminu szczepienia, bywa że wszystkie siły są już zaangażowane - mówi Krzysztof Gielsa, zastępca komendanta KP PSP w Oławie. - Strażacy z oławskiej JRG oczywiście włączyli się do akcji. Pomimo sędziwego wieku, mieszkaniec Oławy, jadąc na szczepienie rozmawiał bez ustanku z wiozącymi go strażakami. Wykazał przy tym bardzo dobry humor i dużo pozytywnych emocji. Z kolei, już po szczepieniu powiedział, że nic go nie bolało i zachęcił "młodych strażaków" by się nie bali i nie wahali zaszczepić.

To kolejny obszar związany z walką z epidemią, w którym bezpośrednio uczestniczą strażacy. W ubiegłym roku, spośród wszystkich zrealizowanych interwencji, 119 związanych było z przeciwdziałaniem epidemii. Stanowi to blisko 9% wszystkich interwencji, jakie podejmowali oławscy strażacy.

Koordynatorzy ds. szczepień przeciw COVID-19

Miasto Oława
Robert Kuświk
tel. 71 303 55 79 (pn.-pt. 8.00-15.00)

Gmina Oława
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie
tel. 537 231 532 (pn.-pt. 8.00-15.00)

Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Lokalne Centrum Wsparcia Mieszkańców Jelcza-Laskowic
tel. 884 808 082 (pn.-pt. 8.00-16.00)

Gmina Domaniów
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie
tel. 513 708 216 (pn.-pt. 8.00-15.00)

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe