12 000 zł za skręconą kostkę

  • 20.02.2021, 12:26 (aktualizacja 20.02.2021, 12:29)
  • Agnieszka Herba TuOlawa
12 000 zł za skręconą kostkę Takich miejsc jest pełno. Zarządcy powinni w porę reagować... Albo zapłacą. W galerii poniżej zdjęcia miejsca, w którym doszło do wypadku
Oława. I tu zaczynają się schody. Wyszczerbione... - Chcę otworzyć ludziom oczy - mówi mieszkaniec, który pośliznął się na wyszczerbionym schodku. Sąd przyznał mu rację, a spółdzielnia musi zapłacić...

Kosztowny upadek 12 tysięcy złotych za skręcenie kostki. Dużo, prawda? Piotr (imię bohatera artykułu zostało zmienione) spadł ze schodów, które były wyszczerbione. Ludzie w takich sprawach zazwyczaj odpuszczają. Piotr też machnąłby na to ręką, ale mecenas, do którego przyszedł w zupełnie innej sprawie, powiedział, że zarządca budynku powinien za to odpowiedzieć. Piotr nie chce pozować do zdjęć ani nawet podawać imienia, unika też szczegółów. Mówi, że błędy spółdzielni zauważa od lat, zawsze na nie reagował i próbował coś z tym zrobić, ale niewiele to dało, stracił przy tym sporo nerwów. Teraz nie chce już wychodzić przed szereg, ale opowiedział nam swoją historię, bo... - Chcę otworzyć ludziom oczy - mówi. - Chcę, żeby wiedzieli, że warto walczyć o swoje. Mieszkańcy powinni wreszcie zrozumieć, że skoro płacą spółdzielni, to powinni też wymagać.

Ta historia miała początek w grudniu 2018 roku, a finał w sądzie w połowie lutego 2021. Jak doszło do wypadku? Było zimno, więc Piotr chciał zamknąć okno na klatce schodowej. Kiedy schodził do mieszkania, poślizgnął się na wyszczerbionym schodku, skręcił kostkę i naderwał staw skokowy. - Każdy, kto tego doświadczył, wie, jaki to ból - mówi. - Byłem wtedy zły na siebie, bo wiedziałem, że od dawna ten stopień jest wyszczerbiony, a wtedy kompletnie o tym zapomniałem...

Piotr nie myślał o tym, aby walczyć ze spółdzielnią o odszkodowanie. Był wkurzony, że mu się to przytrafiło, bo nie uważał i tyle. To, że to nie była jego wina i powinien dochodzić swoich praw, uświadomił mu mecenas Jarosław Litwin. Szczegóły tej sprawy poznasz czytając najnowsze wydaniu "Powiatowej" - już w sprzedaży - dostępne TUTAJ - Koszt 2.90 zł

Agnieszka Herba TuOlawa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 22.02.2021, 13:12
ten "prezes" spółdzielni, Lucjan Mróz, to nie tak dawno był zwykłym fizolem - szuflował węgiel do pieca w ciepłowni na Rybackiej i kosił trawniki. Takich mają tam teraz jegomościów na urzędach. Jaki prezes taka spółdzielnia.
Mirek
Mirek 20.02.2021, 22:09
Ten Litwin to z Oławy? Musi być dobry żeby wygrać z armią prawników jaka pewnie ma spoldzielnia.
Lucek
Lucek 20.02.2021, 16:55
Odszkodowanie jest tylko zadość uczunieniem, została jeszcze kara dla osoby, która przyczyniła się do wypadku. Z artykułu wynika że poszkodowany doznał 5% trwałego uszczerbku na zdrowiu a to już może być naruszenie czynności narządu ciała powyżej dni 7 więc przestępstwo ścigane z urzędu, pełnomocnik winien powiadomić prokuraturę.
do Lucek
do Lucek 20.02.2021, 22:07
Ty już nie fantazjuj. Coś niby przeczytałeś, coś niby wiesz, że dzwoni, tylko zielonego pojęcia nie masz w którym kościele. Kolejny mistrzu prawa, teraz już wiesz że popełniono przestępstwo więc i Ty powinieneś złożyć zawiadomienie.
jesteś
jesteś 21.02.2021, 12:21
ze Spółdzielni czy zwykły głupek?
M
M 20.02.2021, 16:17
Dokładnie, tak samo można wymagać od zarządcy, nawet w nowych budynkach i nie trzeba się godzić na wszystkie jego wymysły np podwyższenia wynagrodzenia, zwłaszcza kiedy słabo zarządza nieruchomością.
Paweł
Paweł 20.02.2021, 16:05
No tak, mecenas Jarosław Litwin znów ich ośmieszył - wcześniej, a był w gazecie artykuł, z tymi opłatami za chodzenie po chodniku, co ludzi zastraszali, by zawarli umowy, że będą płacić za to, że chodzą, a gdy go pozwali i wygrał to sami te umowy porozwiązywali. Niech ich dalej tępi. Młody a zdecydowanie najlepszy prawnik w Oławie.
Kazik
Kazik 20.02.2021, 14:17
Ta historia nic nie zmienia .
Zarządca odszkodowanie zapłaci ...... , ale z kasy pozostałych lokatorów.
ed
ed 20.02.2021, 16:07
Zarząd Spółdzielni zapłaci to ze swojego ubezpieczenia.
Kazik
Kazik 20.02.2021, 19:20
... , a na składki skąd wziął ?
w Totka wygrał?
ed
ed 21.02.2021, 12:23
Musi się ubezpieczyć za swoje pieniądze.
kris
kris 21.02.2021, 12:17
to może najwyższy czas zmienić zarząd spółdzielni skoro działa nieudolnie?
gość
gość 20.02.2021, 13:44
U nas też w klatce schody do piwnicy schody wyszczerbione, zgłaszano ale zarządca ma to w nosie, tak samo jak i właściciele mieszkań, którzy nie chcą zgłaszać, bo to koszty. Remonty są pokrywane z funduszu remontowego. Może poprzez ten wpis zarządca wyremontuje schody a także wymieni drzwi do piwnicy.Problem zgłaszany od lat bez reakcji.
Jest to jedna z 6 klatek w budynku traktowana po macoszemu.
Jak dojdzie do nieszczęśliwego wypadku to zarządca nie z kasy wspólnotowej ale ze swojej kieszeni będzie płacił odszkodowanie.

Pozostałe