Świdnica ożywiła wieżę ciśnień, w Oławie wciąż niszczeje

  • 21.02.2021, 10:48 (aktualizacja 22.02.2021, 15:28)
  • TuOlawa (AH)
Świdnica ożywiła wieżę ciśnień, w Oławie wciąż niszczeje www.booking.com/hotel/pl/apartamenty-w-wiezy.pl i Agnieszka Herba Wieża ciśnień w Świdnicy kilka miesięcy temu wróciła do życia. Ta w Oławie od wielu lat niszczeje, czy wreszcie coś się zmieni? Na popularnym serwisie booking.com widać, że pomysł ze Świdnicy okazał się strzałem w dziesiątkę
Inspiracja dla Oławy? To pokazuje, że wyremontowanie takiego miejsca i udostępnienie go ludziom może być strzałem w dziesiątkę. I nie trzeba tu żadnych wyjątkowych pomysłów, bo w Świdnicy w zabytkowym obiekcie zrobiono restaurację i apartamenty dla turystów. Trzeba na pewno dużych pieniędzy, ale przykład Świdnicy już pokazuje, że warto ożywiać takie zabytki

Miejsce działa zaledwie od kilku miesięcy, ale turyści bardzo dobrze i wysoko to oceniają. Na popularnym portalu Booking.com ten aparthotel przez użytkowników został określony jako wyjątkowy i ma aż 9.6 na 10 punktów. Podobnie, jak ta oławska wieża ciśnień, zabytek ze Świdnicy też wiele lat niszczał i nie był dostępny dla zwiedzających. (zdjęcia obu obiektów poniżej) Przypomnijmy, że 19 stycznia 2016 roku miasto sprzedało oławską wieżę ciśnień. Koncepcja oferenta zakładała zagospodarowanie jej na obiekt pełniący funkcję gastronomiczną, o wysokim standardzie oferowanych usług, z zachowaniem architektonicznych cech miasta i otoczenia oraz wykorzystaniem walorów widokowych, dostępnych z kielicha wieży. W 2018 roku burmistrz Tomasz Frischmann mówił: - Jestem w stałym kontakcie z inwestorem. Trwają końcowe uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Jest zdeterminowany, jeśli chodzi o remont wieży ciśnień. Na jakim etapie sprawa jest obecnie i czy jest szansa, aby ten zabytek odzyskał blask i wrócił do życia? Zapytamy o to. A waszym zdaniem, co powinno być w oławskiej wieży ciśnień?

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Majson
Majson 24.02.2021, 10:24
Przypominam,że w Oławie od lat nie rządzi PiS tylko jest przystawką dla jedynej słusznej bezpartyjnej opcji...
M
M 24.02.2021, 18:02
To jak trzech bije i jeden kopnie tak, że zabije to dwóch pozostałych jest niewinnych?
Dostali pisowcy stołki? Dostali. Głosują zgodnie z wolą burmistrza? Głosują. Siedzą cicho na sesji i nie zadają niewygodnych pytań? Siedzą. To są współodpowiedzialni za to wszystko co się złego w mieście dzieje. Nikt nie zmuszał ich do wejścia w koalicję z BBSem.
oławiak
oławiak 23.02.2021, 19:47
I co sprzedano za grosze , i nic minęło już prawie 5 lat , a miało być tak pięknie , przystań na Odrze żeglarska , most obwodnica, plany z wieżą ciśnień, wizualizacje , i co trzyma rekę na pulsie Burmistrz z inwestorem Jakim? pozostały dwa piękne akwaria do wynajecia w rynku, z którymi nie wiadomo co będzie?, nowe rondo na lipowej , kutrowskiego same plany i syf w mieście a przecież to wina pandemii?, NIE TO WINA RYDZYKA I TVPIS! , co jeszcze obieca nam rząd? Oj przejechał się samorząd na obiecankach , w JELCZU ,SWIDNICY ! , można u nas jak zwykle falstart ze wszystkim , wina Tuska? , nie sądzę!
lokalny
lokalny 23.02.2021, 10:49
A taka piękna wizualizacja była.Niestety makiety styropianowej nie było więc przyszłość nie jest pewna.Zniknęły po cichu krużganki urzędu miejskiego, wieża obronna i mury obronne...może być różnie.
Stefa
Stefa 22.02.2021, 16:02
Po co ten artykuł? Śmiechu warte. Od dawna jest to własność prywatna, więc ani burmistrz , ani mieszkańcy nie mają tu nic do gadania. To tak jakby zapytać mieszkańców co by chcieli żeby Kowalski wybudował na swojej prywatnej działce. Dom jednorodzinny, może plac zabaw, a może staw ma wykopać?A Kowalski ma taki plan, żeby póki co działka leżała ugorem.I chociaż nam się to nie podoba, to nic nam do tego. Trzeba było myśleć wtedy, kiedy się miało na to wpływ.
baca
baca 22.02.2021, 15:05
lepiej nie chwalić dnia przed........ Świdnica to początek przygody z wieżą. We Wrocławiu na al. Wiśniowej po kilku0 latach dxiałalności diabli wzieli i restauracje i kawiarnie i cukiernie a sama wieża po odrestaurowaniu nie ma sobie równych. Oławska wieża to brzydal i nawet kwiatuszek na środku uroku jej nie doda. Zabytek też wątpliwy i kosztowny.
Pol
Pol 21.02.2021, 17:17
Jak to mozliwe, że miasto pozbylo się zabytku i nie ma wplywu na to,że obiekt niszczeje? Oława ma bardzo mało zabytków i wyglada,że władze chca się ich pozbyc i klopotu. Tak niszczeje jeden z najpiekniejszych gmachow w Oławie- budynek starego sądu. Za to ksiegi wieczyste wynajmuja pietro w prywatnym budynku na koncu miasta. Prokuratura ma lokum w budynku po gazowni. O co tu chodzi?
Kazik
Kazik 21.02.2021, 19:15
po to sprzedało aby pozbyć się strupa na ..... głowie
Kazik