Fryderyk Chopin w wykonaniu Tomasza Maruta. Wstęp wolny!

  • 01.03.2021, 14:48 (aktualizacja 01.03.2021, 14:55)
  • Źródło: Centrum Sztuki w Oławie
Fryderyk Chopin w wykonaniu Tomasza Maruta. Wstęp wolny!
Kolejne spotkanie z klasyką. Tym razem Fryderyk Chopin w wykonaniu Tomasza Maruta - laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych

Centrum Sztuki w Oławie i Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu zapraszają na Recital fortepianowy Tomasza Maruta, który odbędzie się w poniedziałek 15 marca 2021 r. o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury (filia nr 2 CS). Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski.
Ważne: liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można otrzymać w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 od wtorku 2 marca oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku wolnych miejsc).
Tomasz Marut urodził się w 1996 roku we Wrocławiu. W 2015 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie przez 12 lat uczył się gry na fortepianie. Swoją dalszą edukację kontynuował w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem w 2020 roku. Obecnie jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Jego zainteresowania od zawsze ukierunkowane były w stronę pianistyki, co zaowocowało wieloma sukcesami na tym gruncie. Jego występy solowe, kameralne, a także z towarzyszeniem orkiestry przyjmowane są z dużym entuzjazmem zarówno przez gremia specjalistów, krytyków, jak i publiczność koncertową.
◾️ Artysta został objęty opieką artystyczną Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w ramach programu Młode Talenty. Stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia, Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnik wielu kursów i warsztatów pianistycznych, odnoszący sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Źródło: Centrum Sztuki w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe