Ukrywał się na dachu... Duża akcja dolnośląskiej policji

  • 02.03.2021, 10:18 (aktualizacja 03.03.2021, 14:02)
  • Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl
Ukrywał się na dachu... Duża akcja dolnośląskiej policji
W miniony weekend na terenie całego województwa dolnośląscy policjanci przeprowadzili działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości. W każdym powiecie w tym samym czasie funkcjonariusze pukali do drzwi osób poszukiwanych

Wśród ustalonych osób aż dziewiętnaście było poszukiwanych listem gończym. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych do zakładów karnych i aresztów śledczych, gdzie mają do odbycia karę pozbawienia wolności, ale też ustalili miejsca pobytu niektórych z nich - tak ważne dla sądów czy prokuratur, czy doprowadzili podejrzanych na przesłuchania. Jeden z poszukiwanych schował się na dachu… .

W ubiegły weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzili na szeroką skalę działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości czy organami ścigania. W każdym powiecie w tym samym czasie funkcjonariusze pukali do drzwi osób poszukiwanych. W rezultacie zatrzymano aż 19 osób poszukiwanych listem gończym, które trafią teraz za kraty. Oprócz tego ponad sto osób doprowadzono na przesłuchanie przed organy ścigania i ustalono miejsce pobytu kilkudziesięciu z nich, tak istotne w procesie sądowym.

Policjanci z Milicza zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sądy z innych województw, a ukrywających się w małych miejscowościach w powiecie. Ostatecznie zatrzymani trafili do Aresztu Śledczego we Wrocławiu skąd zostaną doprowadzeni przed oblicze sądów w Krotoszynie i Nysie.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w regionie 23 osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania, ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był 49-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary w wymiarze 2 lat za wyrób i handel bronią bez zezwolenia.

W Wałbrzychu przez weekend kryminalni zatrzymali ponad 20 poszukiwanych za różne przestępstwa. Za trzema mężczyznami były wystawione już listy gończe. Te osoby mają na swoim koncie m.in. rozboje, oszustwa, kradzieże, posiadanie narkotyków czy pobicie.

Największe zdziwienie jednak spowodował mężczyzna z Bolesławca. Tamtejsi policjanci zatrzymali go, gdyż miał do odbycia karę więzienia w wymiarze 8 miesięcy. Podejrzany jak tylko usłyszał zbliżających się mundurowych, ukrył się na strychu. Następnie zdemontował kilka dachówek i wszedł na dach, aby ukryć się za kominem. Policjanci zatrzymali 29-latka. Dodatkowo w samochodzie poszukiwanego zabezpieczyli ponad 150 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna od razu trafił do aresztu. Najbliższe 8 miesięcy spędzi odbywając karę za łamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem.

To tylko część przykładów z weekendowych realizacji dolnośląskich policjantów. Zatrzymani trafią teraz za kraty więzienia, gdzie odbędą zasądzone wyroki. Część z nich została doprowadzona na przesłuchania jako osoby podejrzane, a w przypadku innych zostały ustalone miejsca ich stałego pobytu. Te informacje są niezwykle istotne zwłaszcza dla sądów, gdyż pomagają w sprawniejszym przeprowadzeniu procesu.

 

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Naganiacz
Naganiacz 05.03.2021, 06:41
Ja podobne akcje robiłem. Musiałem chodzić z pałą po polach i w nią stukać. Tak wypłaszaliśmy/na ganialiśmy zwierzynę. (sarny, zające). Podobnie robili oni. Jeździli na sygnale po wioskach wte i wewte. Jakie to śmieszne. Ale widać że jakiś rezultat przyniosło. Pozdrawiam niebieskich naganiaczy. :-)
cześ
cześ 04.03.2021, 12:12
Przesrane mają ci policjanci, uganiać się za takimi świrami po dachach za te grosze :D

Pozostałe