Norbert Basiura walczy o uniewinnienie

  • 13.03.2021, 08:37 (aktualizacja 15.03.2021, 10:30)
  • TuOlawa (AH)
Norbert Basiura walczy o uniewinnienie Norbert Basiura i jego obrończyni mecenas Renata Kopczyk
Norberta Basiura konsekwentnie twierdzi, że jest niewinny, trudno więc, by jego adwokat w apelacji nie chciał uniewinnienia

Na wszelki wypadek, z ostrożności procesowej, gdyby uniewinnienie okazało się niemożliwe, obrończyni Norberta Basiury mecenas Renata Kopczyk wniosła, aby uchylić wyrok w zaskarżanej części i przekazać odpowiedniemu sądowi do ponownego rozpatrzenia. Zawnioskowała też o dopuszczenie dowodu m.in. z przesłuchania Iwony H. To koleżanka, z którą Małgorzata przyszła na miłoszycką dyskotekę, a która potem wzięła jej kurtkę i odniosła rodzicom. Świadek ten przebywa obecnie poza granicami, więc sąd do tej pory dopuścił jedynie odczytanie poprzednich zeznań świadka. Zdaniem obrony to za mało, bo nie było możliwości zadawania pytań dotyczących np. tego, z kim bawiła się Małgorzata czy kto podawał alkohol. Kluczowe wciąż pozostaje pytanie, dlaczego nad ranem zabrała kurtkę koleżanki i nie sprawdziła, gdzie ona jest.

Znaczna część apelacji dotyczy badań genetycznych, na których oparł się sąd, wydający wyrok po 25 lat pozbawienia wolności dla obu obu oskarżonych w sprawie miłoszyckiej (nie jest prawomocny). Obrona domaga się powołania nowego zespołu biegłych, przeprowadzenia dodatkowych badań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Przypomnijmy, że jeżeli chodzi o Norberta Basiurę ślady biologiczne o genotypie DNA zbieżnym z profilem tego oskarżonego biegli stwierdzili na próbkach pobranych z sukienki i rajstop należących do ofiary. Zdaniem sądu, ślady te nie mogły być naniesione przez oskarżonego w sytuacji innej niż zbiorowy gwałt pod stodołą na posesji niedaleko dyskoteki.

Obrona nie zgadza się z ustaleniami sądu i z rozstrzygnięciem, do którego te ustalenia doprowadziły. WIĘCEJ w najnowszym wydaniu "Powiatowej". Artykuł w całości przeczytasz również w e-wydaniu DOSTĘPNE TUTAJ

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hydrant pożarowy
Hydrant pożarowy 2 dni temu, 19:08
Na miejscu basiury kupowałbym już sobie bilet na samolot do Izraela.
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 19.04.2021, 19:19
To Norbi widzimy się bo celą!
Pola
Pola 07.04.2021, 19:37
Oj Basiura nie wywiniesz się tym razem.
13 emerytura
13 emerytura 15.03.2021, 10:25
"Tłuste koty" dalej się śmieją w kułak i zyją bezkarnie !!!!!!!!!!!!
Wielki Beret Apacza
Wielki Beret Apacza 13.03.2021, 17:50
a gdzie jest ten trzeci faktyczny zabójca / niewykluczone/ .Dlatego jest wiele niescisłości w wyroku sądu o czym swiadczy niejednogłosny werdykt ławników .Z tym DNA w gwałcie zbiorowym to jakaś farsa chyba a skąd sąd wie na 100% ze oni nie bawili sie wczesniej i czy to były rzeczy ofiary , dlaczego kolezanka nie szukała ofiary tylko zawinełą katane i do rodziców czy ja ktos zastraszył groził ,ze jak sie nie zawinie do domu to ................/Jest wiele rzężby w tym procesie i wyroku i faktycznie ponowne rozpatrzenie wyroku zasadne !!
Kwinto
Kwinto 15.03.2021, 10:16
REWIZJA OD WYROKU POWINNA BYĆ NA 100% I PRZYCISNĄĆ WÓWCZAS TYCH "HARCERZYKÓW" co się bujają na wolnosci i śmieją
Syn biznesmena na nastepny dzien po gwalcie, byl juz w drodze do wloch...
Syn biznesmena na nastepny dzien po gwalcie, byl juz w drodze do wloch... 13.03.2021, 17:42
Tutejszy masz racje... biznesmen, ale jaknwidac biznesmen dobrze smaruje za milczenie
M
M 14.03.2021, 15:42
Od 20 lat jest znana ta hipoteza i za żadnego rządu nie znalazła potwierdzenia. Również obecnie w oczach prokuratury krajowej kierowanej bezpośrednio przez Ziobro, więc może czas przestać szkalować człowieka z naprawdę niskich pobudek?
paszcza
paszcza 13.03.2021, 21:33
Trzeba typa zawinąć i nie ma to tamto
Podejrzany
Podejrzany 14.03.2021, 18:51
Jakiego typa ty chcesz zawinac, o co tobie biega pobekujacy i kwiczacy???
re
re 15.03.2021, 09:10
Zrywaj się do Niemiec, co tu jeszcze robisz,klocu?
Podejrzany
Podejrzany 15.03.2021, 11:53
ty, "pobekujacy"!, nie pisz juz tak do mnie, "bo sie jeszcze naprawde wystrasze", Jak bede mial czas, to ci pozniej napisze jak ja sie boje takich "kwiczacych" jak ty.
Jak bym w tych dobrych czasach dla ciebie nie "zerwal" za granice, to juz dawno wachalbym kwiatki od strony korzeni. Przy kazdym artykule pokazujesz swoje nerwy.
rafa
rafa 15.03.2021, 17:39
Ja też mam dość twoich bzdur, wszechwiedzący emigrancie.
Podejrzany
Podejrzany 15.03.2021, 22:26
A co cie tak bardzo denerwuje w tych moich "bzdurach"?. Mnie jak cos denerwuje, to pisze o co mi biega. Co dla ciebie bobekujacy jest bzdura?. Ja nie jestem wszechwiedzacy, ja zabieram glos tylko wtedy, jak cos wiem na dany temat. Pisalem juz o tym kilka razy, ty musisz uszy tez myc. .
abc
abc 16.03.2021, 11:15
Wiejski filozof z ciebie i grafoman.
Podejrzany (Wiejski filozof)
Podejrzany (Wiejski filozof) 18.03.2021, 09:47
abc, myslisz ze powinienem sie podpisywac "Wiejski filozof"? . Ja mysle ze nie, "Podejrzany" podoba mi sie bardziej. W tym roku, 18 pazdziernika bedzie 16 lat jak podpisuje sie pod komentarzami " Podejrzany", Ale ekstra dla ciebie moge sie podpisywac "Wiejski filozof"
Tutejszy
Tutejszy 13.03.2021, 09:39
W całej tej sprawie brakuje mi jednego.
Nikt specjalnie nie naciska na miejscowych mundurowych z tamtego okresu.
Mówiło się przecież o ich czynnym „zaangażowaniu” w przesłuchania itp. O biznesmenie i jego wpływie na tychże mundurowych też cisza..
Podejrzany
Podejrzany 14.03.2021, 19:05
Tutaj masz racje itd., itd., ...... ....., siedziec pojda ci co teraz skazuja. Podobasz mi sie. ale tego jakiegos tam biznesmena zostaw w spokoju.

Pozostałe