Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica- sposobem na zdrowie

  • 21.02.2019, 04:35
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica- sposobem na zdrowie
Dla niektórych problemem było poruszanie się po własnym mieszkaniu. Ból nóg, ból kręgosłupa - to była ich codzienność. Była bo wychodzą na prostą. I to zaledwie po kilku dniach pobytu w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica w Łężeczkach. W otoczeniu pięknej przyrody, mogą korzystać z najnowszych osiągnięć światowej fizjoterapii. Mowa między innymi o terapii radiofalowej, falą uderzeniową czy ultradźwiękami. Turnus w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica zaczyna się od diagnostyki kuracjusza. To lekarz decyduje na jakie zabiegi skierować pacjenta. Dziennie to nawet 9 różnych terapii, dobranych indywidualnie do potrzeb i schorzeń uczestników turnusu. Nad całością czuwa opiekun turnusu, który jest zawsze do dyspozycji kuracjuszy. Od strony medycznej najważniejszym człowiekiem po lekarzu jest kierownik rehabilitacji, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem postępów leczenia. Do tego cały sztab rehabilitantów. Do dyspozycji uczestników turnusu jest także basen, sauna, jacuzzi, zewnętrzna siłownia czy korty tenisowe. Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w towarzystwie wyszkolonego personelu, który ze spokojem tłumaczy na czym polega na przykład lecznicze działanie lasera wysokoenergetycznego albo pola magnetycznego. Do domu kuracjusze zabierają też wiedzę, jaką zdobywają na kursach i warsztatach podczas turnusu w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica w Łężeczkach. Mowa między innymi o szkoleniach na temat naturalnych i nieinwazyjnych metod leczenia, które wspierają dobrze dobrane probiotyki i witaminy. Są też zajęcia pozwalające wyrobić w sobie umiejętność prawidłowej postawy ciała. Jednym z głównych tematów na wykładach jest magnetoterapia jako jedna z najbardziej popularnych metod fizykoterapeutycznych ostatnich lat, która wspomaga leczenie ogólne wielu schorzeń.

Zdaniem specjalistów,  terapia magnetyczna przy użyciu maty rehabilitacyjnej MagneSilver, to najlepsza możliwa metoda leczenia różnego rodzaju bólu, bez wychodzenia z własnego domu. Opinie zadowolonych pacjentów zdają się potwierdzać pozytywny efekt działania maty.  Po użyciu maty zauważyłam, że mam lepsze krążenie. Zawsze miałam zimne dłonie i zimne stopy, a po korzystaniu z tej maty poczułam się zrelaksowana, wypoczęta i miałam ciepłe dłonie – mówi pani Agnieszka. W czasie spania drętwiały mi nogi i ręce. Po miesiącu używania materaca, z rana czułem, że moje nogi są lżejsze, a ja zacząłem przesypiać całe noce – powiedział pan Krzysztof. Mam problemy związane ze stabilizacją lędźwiową i po użyciu maty zauważyłem, że ból nie dokucza mi już tak, jak wcześniej – stwierdził pan Piotr.

(tekst sponsorowany)

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe