Co budują obok Lidla?

  • 05.12.2019, 15:50
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Co budują obok Lidla?

Oława. Przy ulicy Lipowej w pobliżu marketu Lidl powstają trzy budynki mieszkalne. Prace mają zakończyć się w marcu 2021 roku. Temat tej budowy został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radny Przemysław Pawłowicz był zdziwiony, że wyrażono zgodę, aby bloki mieszkalne stanęły w miejscu, gdzie wokół są domy jednorodzinne. Radny podkreślał, że to nie pasuje do starej zabudowy znajdującej się na Lipowej. Architekt miejski wyjaśnił, że budynki nie będą wysokie, bo tylko dwupiętrowe, a dachy będą spadziste. Dodał też, że konserwator zabytków wyraził na to zgodę, ponieważ na starych planach w tym miejscu kiedyś również były obiekty o większych gabarytach - stodoły.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bob
bob 11.12.2019, 09:30
? - prawdziwi szczęściarze , to ci co dostaną nowe mieszkania z widokiem na Sobótkę .
Mowa tu o projektowanym osiedlu M+ na Sobieskiego.
...... , choć z newsów z netu widać , że ten program to tylko farsa .
???
??? 10.12.2019, 19:22
Blisko do pracy w Lidlu bo gdzie indziej to na skrzyżowaniu godzinę spędzą.
bob
bob 06.12.2019, 19:54
edit
..... , albo , że były za mądre.

..... zwykle przechodzą tylko głupie.
bob
bob 06.12.2019, 19:52
? - bo obowiązuje poprawność polityczna
?
? 06.12.2019, 18:17
tylko szczęściarze mają okna wychodzące na rzekę, ponieważ są posiadaczami najlepszej miejscówki w naszym mieście! z drugie strony chyba lepiej mieć widok z okna na Lidla niż na cmentarz... chociaż czy aby na pewno? w sobotę pod Lidlem jest zakupowe szaleństwo a na cmentarzu tylko raz w roku...
?
? 06.12.2019, 17:50
dlaczego nie wszystkie komentarze są dopuszczane?
Darek
Darek 06.12.2019, 15:04
Ja bym wybierał okna od Lida.!!!!
Dokładnie te na wprost klimatyzatorów tam będzie naprawdę wspaniałe miejsce do zamieszkania pod warunkiem jednak że nie otworzysz okna i spuścisz rolety do samego parapetu i oby były to fotorolety ???
Konserwator zabytkow
Konserwator zabytkow 06.12.2019, 10:31
6 tys i masz zgode gdzie chcesz, priv jak cos
daras
daras 06.12.2019, 09:24
Łapka łapkę myje (czytaj:karmi)....
Budyń
Budyń 05.12.2019, 22:30
Czy wie ktoś może ile trzeba zapłacić konserwatorowi aby uzyskać takie zezwolenie
Bronia
Bronia 05.12.2019, 21:25
Jakie obory jak wybudują to sam będziesz chciał
Monka
Monka 05.12.2019, 21:21
Nie obory a jak ktoś nie ma mieszkania to co? Może tobie mamusia z tatusiem kupili za wydojone z urzędu albo za narkotyki (...)
Zorro
Zorro 05.12.2019, 18:47
Takie obory dla ludzi ?
Vendetta
Vendetta 05.12.2019, 18:29
ciekawe ile konserwator zabytków dostałw łapę.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.12.2019, 17:03
Świetne miejsce ale okna wychodzące na.lidla i uklad tego bloku /bliskość/0 to mistrzostwo swiata:) jak znam życie to sprzedane na pniu wszak wielu ma niski próg komfortu...
jak naprawdę było ?
jak naprawdę było ? 05.12.2019, 16:26
..... ktoś tu buja.
MEX olawa
MEX olawa 05.12.2019, 16:14
Na tym placu stały 3 niskie bloczki z spadzistym dachem w jednym z nich urodzilam sie Ja bo jestem Oławianką i znam wszystkich którzy tam mieszkali ,,

Pozostałe