Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami?

  • 06.04.2021, 12:17
  • TuOlawa JK
Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami? źródło gov.pl
O planach rządu mówił dziś rano w rozmowie radia ZET wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski

- Jestem za wariantem, w którym najpierw wrócą uczniowie klas I-III - mówił wiceminister. - Oni najbardziej potrzebują kontaktu z nauczycielem, ich umiejętności informatyczne są ciągle ograniczone, potrzebują pomocy rodziców.

Dariusz Piontkowski ma nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół być może jeszcze w kwietniu, oczywiście jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię: - Najpóźniej w maju i czerwcu - mówił. - Decyzje zapadną pod koniec tygodnia, gdy będzie znana liczba zakażeń i będą znane prognozy. Najpierw powrót uczniów ze szkół podstawowych w systemie hybrydowym i potem stopniowo szkoły średnie. Nie widzę powodów, dla których za tydzień czy dwa, kolejne roczniki nie mogłyby wracać do nauki stacjonarnej, jeśli III fala pandemii będzie za nami.

Wiceminister dodał, że rząd nie planuje zmiany terminów matury ani wydłużenia roku szkolnego.

A co mówił o nauce zdalnej?

- Co prawda większość specjalistów mówi, że w większości wypadków nauka na odległość nie przynosi tak dobrych efektów, jak nauka stacjonarna, ale dużo zależy od predyspozycji indywidualnych. Mamy też sytuacje, w których uczniowie wręcz lepiej czują się w nauce zdalnej, mają lepsze stopnie, Trudno będzie oczywiście do końca zweryfikować, która metoda jest lepsza, bo trzeba by porównywać tego samego ucznia, który przez jakiś czas uczyłby się tego samego materiału w systemie zdalnym i stacjonarnym. W większości wypadków wydaje mi się, że nauka stacjonarna przynosi jednak lepsze efekty.  

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
student *ebil
student *ebil 07.04.2021, 10:11
Jeśli ktoś twierdzi, że stopnie na nauce zdalnej zależą od tego jak dziecko sie nauczyło to jest skończonym kretynem.
Maria
Maria 10.04.2021, 10:38
Dokładnie . Chyba minister miał na myśli stopnie rodziców bo to rodzice w większości piszą te testy . Nauka zdalna to porażka
Bar
Bar 10.04.2021, 16:09
To wina rodziców, że odrabiają lekcje za dzieci! I kogo w ten sposób chcą oszukać? Oszukują swoje dzieci i uczą cwaniactwa.
Anna
Anna 10.04.2021, 13:25
A to już wina rodziców, że piszą sprawdziany za dzieci ☹️ Nauczyciel przekazuje wiedzę zdalnie,ale przekazuje a reszta zależy od dziecka czy chce zapamiętać czy też nie proste.A i żeby nie było też jestem za nauką stacjonarną,ale jak się nie ma co się lubi to się próbuje polubić co się ma choć wszyscy już mamy dość 🤷
Renata
Renata 10.04.2021, 15:51
W punkt👌

Pozostałe