Kilkadziesiąt mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń

  • 06.04.2021, 15:03 (aktualizacja 07.04.2021, 13:18)
  • TuOlawa (AH)
Kilkadziesiąt mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń
Powiat oławski. Policjanci codziennie kontrolują, czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń

Wobec osób naruszających zasady i nakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów, skierowaniem wniosków do sądu lub pouczeniem. Od  27 do dnia 31 marca na terenie powiatu przeprowadzono 79 interwencji policji w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń. 81 ukarano mandatami, a wobec 18 osób skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

- Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie. - Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, o częstym myciu czy dezynfekowaniu rąk, o ograniczeniu się spotkania w większym gronie osób, o zachowaniu dystansu. Bądźmy odpowiedzialni i chrońmy siebie i swoich bliskich.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tyle w temacie
Tyle w temacie 08.04.2021, 11:37
NIe może być, nie zdażało się to w przeszłosci blizszej i dalszej , aby Policja kogoś choć upomniała. Taka sytuacja na przejściu dla pieszych idzie grupka ludzi, wszyscy bez masek, akurat radiowóz ich przepuszcza na przejściu, pokazuję do Policjanta na maskę i na tych ludzi, co robi odwaraca głowię w drugą stronę.
Jaa
Jaa 08.04.2021, 10:20
Brawa dla Policji w końcu wzięto się za bezmyślnych ludzi narażających nasze życie i zdrowie. Może jeszcze niech sprawdzą knajpkę pod Gruszką na Chrobrego tam codziennie są tłumy.
AsusROG
AsusROG 12.04.2021, 14:56
tak tak tłuku wierz dalej.
Miecio
Miecio 09.04.2021, 11:21
A ty za to się nie narażasz na swoje życie wdychając swoje odory wyjdzie ci to po jakimś czasie
Jasejemnetoperek
Jasejemnetoperek 07.04.2021, 00:35
A koscioly tez sprawdzaja?
Do fryzjera nie pojdziesz.
Ale juz di biedronki wejdziesz.
A razem z kasjerka z biedronki spotkasz sie w kosciele. Paranoja...
gość xy
gość xy 06.04.2021, 21:02
Przynajmniej jako kierowca mogę teraz szaleć, nikt już nie kontroluje przestrzegania przepisów; jazda po chodnikach i ich zastawianie wszystko to jest teraz bezkarne. Zajęci są kontrolą przepisów antykonstytucyjnych.
Maska ok w miejscach zaludnionych, ale na otwartej przestrzeni kompletny absurd.

Pozostałe