To był silny facet

  • 15.04.2021, 10:53 (aktualizacja 16.04.2021, 10:01)
  • TuOlawa JK
To był silny facet
Koleżanki i koledzy ze szkolnej ławy wspominają Stanisława Tyczyńskiego

"Można nas pozbawić przyjaciół, ale nie pamięci o nich" - Seneka

Stanisław Tyczyński to - według przyjaciół - "silny facet". Urodził się w Oławie, gdzie naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 2, a następnie kontynuował ją w Liceum Ogólnokształcącym. Od pierwszych szkolnych dni nawiązywały się nasze przyjaźnie, które przetrwały do momentu, kiedy przyszło nam się z Nim rozstać.

Staszek już w szkole podstawowej, a następnie w liceum wykazywał predyspozycje do zajmowania się w przyszłości sportem - był sprawny fizycznie, zwinny i energiczny. Dla nas był niezawodnym kolegą, przyjacielem, na którego zawsze mogliśmy liczyć w trudnych sytuacjach, nie tylko szkolnych, ale także życiowych. Jako koleżanki i koledzy ze szkoły czuliśmy przed nich respekt, ale i trochę zazdrość, za sympatię, którą w łatwy sposób potrafił sobie zjednać. Miał wielkie poczucie humoru i uśmiech, którym zarażał wszystkich. Zawsze lubił wyzwania, które wiązały się z rywalizacją. Był wrażliwy na ludzi, szczególnie na tych słabszych.

Po maturze Staszek ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, po której rozpoczął pracę - dla wielu pokoleń był ulubionym nauczycielem wychowania fizycznego. Karierę pedagogiczną zakończył na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie.

W miarę upływu czasu nasze przyjacielskie spotkania coraz częściej skłaniały nas do wspomnień - tym bardziej, że życie zaczęło poddawać nas weryfikacji. Staszek na swoistym ringu życia, mimo dobrego humoru, usposobienia i uśmiechu, tej weryfikacji nie uniknął. Zaczął walczyć, tym razem z chorobą, wierząc, że i tę walkę wygra. Mimo trudności w codziennym funkcjonowaniu znosił to pełen pokory do losu, aż sił zaczęło coraz szybciej ubywać...

Żegnamy Cię, Staszku, z nadzieją, że wszyscy znowu się spotkamy, a że w innych okolicznościach i wymiarze - to tylko kwestia czasu i wiary w wartości.

Na zawsze zostaniesz w naszych sercach.

Rodzinie składamy wyrazy smutku i współczucia.

Koleżanki i Koledzy ze szkolnej ławy

 

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 15.04.2021, 12:54
Wyrazy współczucia,

Pozostałe