Kursy prawo jazdy w Częstochowie - ile kosztują obecnie?

  • 19.04.2021, 09:59
  • tuOlawa BS
Kursy prawo jazdy w Częstochowie - ile kosztują obecnie?
Nie masz jeszcze uprawnień do prowadzenia samochodu i planujesz zdobyć prawo jazdy w 2021 roku? Najbliższe miesiące to doskonały czas na zdobycie uprawnień. Sprawdź, jakie wymagania stawia się obecnie przed osobami, które chcą odebrać ten dokument. Zobacz, kto może rozpocząć taki kurs i ile on potrwa.

Kursy prawa jazdy w Częstochowie - kto może rozpocząć kurs?

Zdobycie prawa jazdy kategorii B, które uprawnia do prowadzenia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3,5 ton jest bardzo ważnym momentem w życiu wielu osób. Nie jest jednak tak, że każdy może przystąpić do egzaminu. Najważniejszym wymogiem jest oczywiście wiek kursanta. Osoba, która planuje podejść do egzaminu na prawo jazdy musi mieć ukończone 18 lat. Oznacza to tyle, że sam kurs nauki jazdy można rozpocząć dużo wcześniej, natomiast do egzaminu można podejść dopiero po 18 urodzinach.

Kurs prawa jazdy w Częstochowie mogą rozpocząć także osoby, które utraciły prawo jazdy. Taka sytuacja może mieć miejscy, gdy kierowca prowadzi samochód pod wpływem alkoholu lub przekroczył dopuszczalny limit punktów. Dodatkowe jazdy z instruktorem są nie tylko prawnym obowiązkiem, ale również mają na celu przygotowanie takiej osoby do egzaminu.

Do kursu na prawo jazdy mogą przystąpić nie tylko pełnoletni Polacy, ale również osoby przebywające na placówkach dyplomatycznych w naszym kraju.

Ukończenie kursu to dopiero pierwszy etap starań o prawo jazdy. Oprócz tego, kursant musi również wykonać następujące rzeczy:

  • Uzyskać orzeczenie lekarskie.
  • Otrzymać numer PKK.
  • Odbyć szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców.
  • Zdać egzamin państwowy.

Częstochowa - Kursy prawa jazdy w 2021

Wybór szkoły jazdy nie jest prostą sprawą. W każdym mieście, takim jak Częstochowa, działa co najmniej kilkanaście firm, które oferują kursy nauki jazdy. Jak wybrać najlepszą z nich?

Przy wyborze, warto kierować się kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest oczywiście lokalizacja - warto wybierać szkołę jazdy, która znajduje się w tym samym mieście, w którym odbywać się będzie sam egzamin. Pozwala to znacznie lepiej przygotować się pod kątem samego egzaminu, przede wszystkim w kwestii jazdy samochodem. Po drugie warto spojrzeć na opinie swoich znajomych. Nie ma lepszej rekomendacji danej szkoły jazdy Częstochowa, niż ta wydana przez znajomego, czy też znajomą, którym udało się zdać prawo jazdy w pierwszym terminie.

Ważnym czynnikiem jest również cena. Jaka jest cena kursu prawa jazdy w Częstochowie?. W przypadku nauki jazdy Częstochowa, rozbieżności nie są wielkie. Przedział cenowy rozpoczyna się od kwoty około 1400 złotych, a kończy na poziomie 1800 złotych. Średnia cena kursu w Częstochowie wynosi 1600 złotych.

Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku, najlepsza cena nie zawsze jest dobrym wyborem. Dużo lepiej skorzystać z opcji odrobinę droższej, ale mieć pewność, że instruktor posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, dzięki któremu szybciej uporamy się z egzaminem na prawo jazdy.

Ile trwa kurs na prawo jazdy w Częstochowie?

Czas trwania samego kursu prawo jazdy w Częstochowie jest regulowany odgórnie, przez przepisy prawa. Każdy kursant zobowiązany jest odbycia szkolenia, które obejmuje 30 godzin teoretycznych (po 45 minut) i 30 godzin praktycznych (po 60 minut). Co ważne, do samochodu można wsiąść dopiero po ukończeniu teoretycznych zagadnień, dlatego warto dobrze zaplanować czas na wykłady.

Na szczęście, coraz więcej firm oferujących kursy prawo jazdy Częstochowa oferuje możliwość zdalnego zrealizowania godzin teoretycznych. To duże ułatwienie, ponieważ w ten sposób kursant może uczyć się znaków i zasad ruchu drogowego bez wychodzenia z domu. Po zrealizowaniu tych godzin nauki, odbywa się egzamin. Jego zdanie oznacza, że uczeń może wsiąść do samochodu.

W przypadku praktycznej części nauki jazdy, kursanci pierwsze kilometry spędzają praktycznie w całości na placu manewrowym. Pozwala to lepiej poczuć samochód oraz zrozumieć machizmy jego prowadzenia. Kiedy są już one opanowane na wystarczającym poziomie, dalsza nauka odbywa się już na mieście, gdzie następuje nauka jazdy w ruchu drogowym.

Nauka jazdy w Częstochowie na Fordzie Mustangu

Standardowo lekcje w ramach kursu prawa jazdy odbywają się w tym samym samochodzie, w którym następnie odbędzie się egzamin państwowy. Ma to pomóc kursantowi w poznaniu konkretnego samochodu i ułatwić zdanie samego egzaminu.

Model i typ samochodu, w którym uczą się jeździć kursanci zależy od województwa. Tym sposobem na terenie całego kraju można spotkać kilka różnych samochód, które służą do nauki jazdy - w jednym województwie jest to KIA RIO, a w innym Renault CLIO.

Podczas nauki jazdy w Częstochowie, kursanci uczą się prowadzić Suzuki Swift. To małe i bardzo miejskie auto, które raczej nie wzbudza większych emocji u samych kursantów. Zupełnie inaczej jest, gdy widzą oni przepięknego Forda Mustanga. Co ciekawe, jest możliwość nauki jazdy również w tym kultowym samochodzie.

Nauka jazdy Progress Częstochowa oferuje każdemu kursantowi na kat. B aż dwie godziny szkolenia realizowanego właśnie w Fordzie Mustangu. Taka przejażdżka zapewnia niesamowite wrażenia, szczególnie jeśli siedzi się za kierownicą takiego pojazdu.

Oczywiście sam pojazd został dopasowany do wymogów, które stawiane są samochodom służącym do nauki jazdy. U boku młodego kierowcy znajduje się również doświadczony instruktor, z ponad 20 letnim doświadczeniem, który chętnie pomoże w przypadku pytań i wątpliwości. Taka przejażdżka to niespotykana atrakcja, która przyciąga wielu kursantów do Szkoły Jazdy Progress Częstochowa.

(tekst sponsorowany)

 
tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe