Ukradli sprzęt za 163 tys. złotych, w tym dwa motocykle!

  • 19.04.2021, 13:12 (aktualizacja 19.04.2021, 13:14)
  • Źródło: KPP w Oławie
Ukradli sprzęt za 163 tys. złotych, w tym dwa motocykle!
W wyniku pracy operacyjnej oławskich funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zatrzymano dwóch mężczyzn, podejrzanych o kilka włamań i kradzieży do kontenerów budowlanych i domu w budowie. Łupem sprawców padł różnego rodzaju sprzęt budowlany, elektronarzędzia i dwa motocykle, o łącznej wartości 163 tys. złotych

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Na czas prowadzonego postępowania prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policyjnego.
Policjanci wydziału kryminalnego oławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 30 lat, podejrzanych o włamania i kradzież sprzętu budowlanego oraz dwóch motocykli. W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego funkcjonariusze ustalili, że w drugiej połowie marca, w jednej z miejscowości gminy Oława, ukradli m.in. agregat prądotwórczy, kilkadziesiąt sztuk zacisków szalunkowych, płyty szalunkowe i inne materiały budowlane. W tym samym okresie, w innej miejscowości gminy Oława sprawcy włamali się do garażu, z którego przywłaszczyli dwa motocykle. Na początku stycznia ci sami mężczyźni włamali się do garażu mieszkańca Oławy, z którego zabrali kilka silników spalinowych, agregaty prądotwórcze, piły spalinowe i inne elektronarzędzia. Swoją działalność przestępczą kontynuowali również na terenie gminy Jelcz-Laskowice. Podejrzani włamali się do dwóch kontenerów budowlanych, skąd ukradli niwelatory, łaty niwelacyjne, uprzęże do pracy na wysokości, szlifierki kątowe, zaczepy do podnoszenia szalunków i inny sprzęt.

W trakcie czynności procesowych z udziałem podejrzanych, przedstawiono im zarzuty kradzieży i włamań, do których obaj się przyznali. W sumie straty związane z ich przestępczą działalnością wyceniono na 163 tys. złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia, który powróci do właścicieli. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze zastosować  wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Aktualnie policjanci wykonują czynności mające na celu sprawdzenie, czy nie doszło do innych działań przestępczych z udziałem podejrzanych.

Sprawcom grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
F
F 22.04.2021, 04:55
Z wolnej stopy odpowiadać?? To zaszczyt dla złodzieja.

Pozostałe