Ból pleców pod łopatkami - jak sobie z nim radzić?

  • 20.04.2021, 15:00
  • tuOlawa BS
Ból pleców pod łopatkami - jak sobie z nim radzić?
Ból pleców pod łopatkami może być konsekwencją zmian zwyrodnieniowych, wad postawy lub nadmiernego obciążenia kręgosłupa. To powszechna dolegliwość, która skłania wiele osób do wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jak skutecznie walczyć z bólem pod łopatkami i odzyskać komfort codziennego funkcjonowania? Jedną z alternatywnych metod łagodzenia dolegliwości bólowych jest elektrostymulator TRU+ - co warto wiedzieć o tym urządzeniu przed rozpoczęciem terapii?

Przyczyny bólu pleców pod łopatkami

Dolegliwości bólowe w górnej części pleców i obrębie klatki piersiowej bywają uciążliwe i niepokojące. Ich przyczyną mogą być m.in.:

  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,
  • podnoszenie ciężarów,
  • nieprawidłowa postawa ciała (długie stanie lub siedzenie bez oparcia pleców),
  • kontuzje,
  • wady postawy (np. skolioza),
  • przeciążenie kręgosłupa,
  • przerzuty nowotworowe,
  • półpasiec.

Ból pleców pod łopatkami może też mieć podłoże psychiczne lub psychologiczne (tego typu objawy zgłaszają niekiedy pacjenci ze zdiagnozowaną depresją, nerwicą, stanami lękowymi).

Jeśli bólowi kręgosłupa pod łopatkami towarzyszy odkrztuszanie krwią, duszności, zbladnięcie twarzy i zasinienie ust, utrata przytomności czy obfity, zimny pot - należy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy.

Jak objawia się ból pleców pod łopatkami?

Ból pleców w okolicy łopatek może mieć tępy lub kłujący charakter - przybierać na sile przy przyjmowaniu określonych ruchów, pozycji. U niektórych chorych, dolegliwości bólowe promieniują do klatki piersiowej, pachy lub kończyny górnej. Zdarza się, że bólowi towarzyszy pieczenie między łopatkami, napięcie mięśni, sztywność kręgosłupa.

Jak leczyć ból pleców pod łopatkami?

Chcąc efektywnie leczyć ból pleców pod łopatkami, należy zdiagnozować jego przyczynę. Diagnostyka opiera się na szczegółowym wywiadzie medycznym z pacjentem i w razie wskazań - badaniach laboratoryjnych oraz obrazowych. Na drodze zachowawczej często stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). W niektórych sytuacjach lekarz wykonuje zastrzyki sterydowe lub przepisuje leki antydepresyjne i miorelaksacyjnie (przy objawach o podłożu nerwicowym). Pozytywne rezultaty daje fizjoterapia, odpoczynek, regularne ćwiczenia, zmiana diety - prowadzenie zdrowego stylu życia. Warto również spróbować elektrostymulacji TRU+. Na czym polega ta metoda leczenia bólu?

Terapia TRU+ - beztabletkowe leczenie bólu pleców pod łopatkami

Elektrostymulator domowy TRU+, pozwala pozbyć się bólu pleców pod łopatkami w nieinwazyjny sposób (bez obciążania organizmu lekarstwami przeciwbólowymi). Urządzenie opiera się na metodzie TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), której działanie zostało potwierdzone klinicznie. TRU+ generuje impulsy elektryczne o niskim napięciu, blokując sygnały bólowe, dzięki czemu nie mogą one dotrzeć do mózgu. Dodatkowo podczas sesji dochodzi do wzmożonej produkcji przez organizm beta-endorfin (naturalnych substancji przeciwbólowych). Metoda TENS to beztabletkowa, nieinwazyjna terapia bólu, z której korzyści mogą czerpać seniorzy, diabetycy i artretycy. Już jedna 30-minutowa sesja może przynieść znaczną ulgę, a dzięki 30 poziomom regulacji intensywności impulsów możemy dostosować terapię do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując, ból pleców pod łopatkami może mieć zróżnicowaną etiologię. Jeśli dolegliwości bólowe nie mijają lub towarzyszą im niepokojące objawy, warto skorzystać z pomocy medycznej. Jednym ze sposobów redukcji bólu jest elektrostymulator domowy TRU+, który stanowi ciekawą alternatywę dla powszechnie stosowanych leków przeciwbólowych, pozwalając cieszyć się życiem bez bólu przez długie godziny po zakończonej sesji. Wyrób medyczny TRU+ zwiększa szanse na odzyskanie komfortu na co dzień, przywraca nadzieję na spokojne życie bez męczącego bólu.

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych.

Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki, spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc, gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli, snu, prowadzenia pojazdów, czynności, w których TRU+ może rozproszyć uwagę i doprowadzić do urazu, w ciąży, w pobliżu wody. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś pod opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu, masz choroby serca, niedawno przebyłeś operację. Przestań używać urządzenia i skonsultuj się z lekarzem jeżeli ból nie ulegnie zmniejszeniu, nasili się lub zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia np. po złamaniu lub urazie.

Działania niepożądane: podrażnienie skóry.

(tekst sponsorowany)


 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe