Utrzymanie higieny jamy ustnej

  • 22.04.2021, 16:54
  • tuOlawa BS
Utrzymanie higieny jamy ustnej
Higiena jamy ustnej nie jest jedynie kwestią dobrego wychowania, ale również podstawą zdrowego trybu życia. To od niej zależy również nasze ogólne samopoczucie. Jak dbać o zęby by były nie tylko ładne, ale i zdrowe? Na co zwrócić uwagę wybierając pastę i szczoteczkę do zębów.

Uśmiechaj się bez obaw

O zęby należy dbać od najmłodszych lat. Im wcześniej rozpoczniemy właściwą higienę jamy ustnej tym łatwiej będzie utrzymać zdrowie zębów i dziąseł. Już kilkuletnie dzieci wiedzą jak ważne jest stosowanie odpowiednich past do zębów. Wybierając tę właściwą warto zwrócić uwagę na jej właściwości. Inne pasty do zębów będą odpowiednie dla dzieci, inne dla osób z wrażliwymi zębami a jeszcze inne dla tych, którzy chcą przy okazji zadbać o biel swoich zębów. Właściwa pasta do zębów jest podstawą higieny jamy ustnej.

Zdrowe zęby w każdym wieku.

Stomatolodzy zalecają mycie zębów po każdym posiłku. Jeśli jednak jest to niemożliwe warto chociaż przepłukać jamę ustną czystą wodą lub dedykowanym do tego płynem. Absolutnym minimum jest dokładne mycie zębów rano i wieczorem. Najlepiej używać do tego szczoteczek elektrycznych. Myją one zęby duża dokładniej niż ich manualne odpowiedniki. Szczoteczki elektryczne docierają w najgłębsze zakamarki zębów, a dzięki specjalnie dostosowanym ruchom, dokładnie wymiatają z nich drobinki jedzenia. Dzięki temu zęby są nie tylko pozbawione nieestetycznego nalotu, ale również dogłębnie czyste. Dzięki zastosowaniu szczoteczek elektrycznych, rzadziej dochodzi do powstania groźnych ubytków, które z czasem mogą wywołać dolegliwości bólowe.

Szczoteczki elektryczne i dobre pasty do zębów mogą być jednak niewystarczające. Mimo wszystko należy zwracać uwagę na dokładną higienę jamy ustnej. W tym celu przydatne może się okazać wykorzystanie nici dentystycznych. Dzięki nim każda szczelina między zębami będzie dokładnie oczyszczona. Warto również zwrócić uwagę na szczoteczki soniczne. Wibracje, które są wytwarzane podczas ich pracy dokładnie myją zęby i dziąsła, nie powodując podrażnień. To szczególnie istotne dla osób z wrażliwymi zębami.

Funkcje szczoteczek elektrycznych

Pozornie większość szczoteczek elektrycznych wygląda podobnie. Różnią się one jednak posiadanymi funkcjami. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest timer, który odmierza czas mycia zębów. Zwykle sygnalizuje wibracyjnie upłynięcie 30 sekund. To czas wystarczający na dokładne umycie jednej partii zębów. Przydatna jest również dioda informująca o stanie naładowania baterii. Dzięki niej zawsze wiemy, kiedy należy podłączyć szczoteczkę.

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oleńka
Oleńka 28.04.2021, 09:48
Opcja z odliczaniem czasu jest bardzo dobra, używam szczoteczki od haxe, która ma taki timer i dopiero teraz wiem ile trzeba myć zęby, żeby było dokładnie i czysto :D

Pozostałe