Majówka dla Przemka

  • 25.04.2021, 09:59
  • (tk)
 Majówka dla Przemka
Pod tym hasłem 2 maja odbędzie się biegowa impreza dla Przemka, który walczy z rzadką chorobą

W ramach tego wydarzenia odbędzie się m.in. bieg na 5 km z pomiarem czasu oraz bieg dla dzieci w przebraniach na 400 metrów. Nagrody otrzymają w biegu dla dorosłych zawodnicy w kategorii open za miejsca 1-3 oraz dzieci za miejsca 1-6. Przewidziane są także nagrody za najlepsze przebrania. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale. Zebrane na imprezie środki zostaną przeznaczone na leczenie Przemka Standio.

- Mamy 250 miejsc, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - mówi Mariusz Jarosławski ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Biegnij Oławo". - Wszyscy uczestnicy otrzymają medal. Ponadto dzieci za najlepsze stroje otrzymają też nagrody. Szykujemy je dla sześciu najciekawiej przebranych. W tym biegu nie będzie pomiaru czasu, nie zabraknie za to dobrej zabawy. Jeśli chodzi o dorosłych, to strona zmierzymyczas.pl będzie prowadziła normalną klasyfikację z podziałem na kobiety i mężczyzn. Każdy uczestnik otrzyma medal oraz wodę. Oczywiście wciąż obserwujemy sytuację pandemiczną. Ostatnio normalnie odbył się maraton w Dębnie, ale oczywiście będziemy starali się jak najlepiej dostosować do obostrzeń. Dlatego nie zdecydowaliśmy jeszcze, jaka będzie formuła startu. Być może biegacze wystartują wspólnie, a być może zrobimy to w formie treningowej, jak w przypadku tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty. Niemniej jednak już teraz otwieramy zapisy. Opłata startowa to minimum 30 zł, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Minimum, ponieważ cel jest szczytny, więc mamy nadzieję, że niektórzy będą chcieli wpłacić więcej!

 *

Przemek Standio to dziesięciolatek, który choruje na rzadką chorobę zwaną dystrofią mięśniową Duchenne`a. Choroba charakteryzuje się osłabianiem i zanikiem mięśni, podobnie jak w SMA, ale jest jedna zasadnicza różnica - niestety nie ma na nią leku. - Czeka nas walka, w zasadzie nie o zdrowie naszego dziecka, ale o jego życie - mówią rodzice. - Niestety leki, suplementy diety, wizyty lekarskie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Zatem aby móc podjąć walkę potrzebne nam są fundusze. Zbierana kwota zapewni nam na pewien czas zaplecze finansowe potrzebne na zakup powyższych rzeczy. Nie prosimy, my błagamy o pomoc. Dla ciebie 5, 10 czy 20 złotych to niewiele, ale gdy połączymy siły da nam to kwotę potrzebną na walkę z chorobą. Nie bądź obojętny - dobro powraca!

Zapisy na bieg na stronie:https://www.zmierzymyczas.pl/1210/bieg-dla-przemka.html

Zbiórkę można znaleźć na portalu zrzutka.pl, na hasło: "Przemek Standio - na leczenie i rehabilitację" lub przez link bezpośredni:  zrzutka.pl/4m89yz

(tk)

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe