Duże podwyżki wchodzą w życie. Przesądził jeden głos

  • 29.04.2021, 17:23
  • (tk)
Duże podwyżki wchodzą w życie. Przesądził jeden głos
Radni przyjęli uchwałę dotyczącą podwyżek za odbiór odpadów segregowanych. Teraz każdy mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice zapłaci 29,5 zł zamiast 20 zł, jak było do tej pory

Za przyjęciem uchwały zagłosowali: Beata Bejda, Tadeusz Babski, Krzysztof Woźniak, Aleksandra Czernik, Janina Hernas, Robert Jadczak, Joanna Kamińska i Wincenty Marchewski z Koalicji 2018-2023, Jacek Mikołajczyk i Michał Wolski ze Wspólnoty Samorządowej oraz Karolina Kolado z PiS.

Przeciw byli: Łukasz Dudkowski, Julian Kozłowski, Tomasz Rygielski, Ireneusz Stachnio i Michał Pakosz z PiS, Weronika Kuszyk i Jacek Załubski z "Lokalnych Patriotów" oraz Piotr Stajszczyk i Marek Starczewski ze "Wspólnoty Samorządowej".

Od głosu wstrzymał się Stanisław Łukasik z Koalicji 2018-2023.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 04.05.2021, 10:52
Redaktorze Tysa ! mam pytanie, dlaczego nie pisze pan, że wniosek o podwyżkę cen śmieci przygotował Burmistrz Bogdan Szczęśniak ? Dlaczego nie pisze pan, że to już zdaj się druga podwyżka w ciągu trzech lat ? I wreszcie kolejne pytanie... co ważnego przeszkadzało burmistrzowi być na sesji ? oglądałem transmisje i w tak ważnym temacie Burmistrza nie było. Pytałem kilku znajomych i podobno burmistrz w ogóle nie uczestniczy w sesjach. O co tu chodzi ?
Kasia
Kasia 03.05.2021, 09:41
Podwyżki poszły na reklamę miasta w radiu r.. FM..
Olo
Olo 02.05.2021, 19:01
Głosujcie dalej na tych platfusów ukrytych pod różnymi szyldami to będziecie po 100 zł płacić. Oni podwyżki mają we krwi. Banda !!!
Nie da się żyć
Nie da się żyć 01.05.2021, 18:47
PO nie rządzi w Polsce. A w Jelczu wykończa człowieka. Skończy się wasza kadencja kasy nie będzie i będziecie sami bulic ale po 150 zł za osobę. Darmozjady fałszywe aby do koryta.
Pytam
Pytam 01.05.2021, 15:36
Do szefa PIS kiedy wyrzucicie Karolinkę vel Lodówa z partii ?
Gość
Gość 01.05.2021, 11:39
To teraz patrzeć jak spasiony Czubak dostanie podwyżkę a pracownicy nową śmieciarę może z Jelcza niech kupi lokalny patriota.
Seba
Seba 01.05.2021, 11:22
Te całe Jelcz-Laskowice to jeden wielki śmietnik. Smieciarze decydują i uchwalaja takie wysokie stawki. Pamiętajcie znacie nazwiska i nie głosujcie na nich więcej bo Was zniszczą. A może za rok podniosą do 50 zł.
Fakt
Fakt 30.04.2021, 18:47
Za d brać tych co wynajmują Tryjzubom ! Po kilka osób wynajmuje a deklaracja na jednego.
Kazimierz
Kazimierz 30.04.2021, 18:25
Śmieci wysypać teraz przed urząd i na drogę 455 ktora jest w katastrofalnym stanie
Yaro
Yaro 30.04.2021, 17:27
Cała Świta chciała się przypodobać Burmistrzowi. Dobrze że znamy ich nazwiska. Ludzie Wam podziękuja ale5w inny sposób. Granada banda dobrala się do rządzenia.
TR 22
TR 22 30.04.2021, 14:26
Inflacja+ prezent od Matołusza i Kaczora
hahaha
hahaha 30.04.2021, 14:22
Kolado szuka zatrudnienia w Gminie czy ucieka z tonącego okrętu dojnej zmiany?
Fakt
Fakt 30.04.2021, 18:50
Najpierw latała za psiowymi jak do koryta w gminie nie doszli to zmienia orientację. Ale psiowy mężulowi pracę w Jelczu załatwił !
Jelczanin
Jelczanin 30.04.2021, 15:17
Szuka szuka. Prztula sie do Koprowskiego. Dno totalne 🤦‍♂️ Tak sie sprzedać....
ferdek
ferdek 30.04.2021, 06:54
no i na kogo głosowaliście jelczanie ?
Podnosić podatki , ceny usług , sobie diety to każdy średnio rozgarnięty potrafi. Ale poszukać innych źródeł finansowania , inneych sposobów gospodarki odpadami.już nie każdy.
Kazik
Kazik 30.04.2021, 06:15
Mnie te podwyżkii aż tak bardzo nie irytują jak zalegające śmieci w gniazdach śmietnikowych.

wpadnijcie 3 maja na Młyńską i zobaczycie ile śmieci będzie przed kubłami.

Białoruś się chowa , jesteśmy z przodu
on
on 29.04.2021, 18:37
No wolontariusze,dalej do roboty posprzątajcie gminę.Kiedy wreszcie się zorientujecie że was dymają
Gość
Gość 30.04.2021, 06:19
Lepiej żyć w syfie ?
on
on 30.04.2021, 12:10
Nie,ale w tym komentarzu chodzi o co innego.
gość
gość 29.04.2021, 18:19
W Oławie od stycznia 2021 r. wzrosło o 10 zł za segregowane odpady czyli z 18 zł na 28 zł, natomiast za niesegregowane od osoby to kwota już 56 zł.
Anonim
Anonim 29.04.2021, 18:05
Wiadomo platforma rządzi to i podwyżki muszą być
gość xy
gość xy 29.04.2021, 18:02
powinno się sprawdzić kto ma udziały w spółkach śmieciowych, a także wodnych. A przy podwyżkach (idą do ich kieszeni) dać im mocno po łapach. Taki wzrost nie da się niczym uzasadnić; wykorzystują monopolową pozycję na danym terenie.
Obserwator
Obserwator 29.04.2021, 17:44
Ci co głosowali przeciwko podwyżce za śmieci to pokryją straty z Kultury? Kto im wtedy sfinansuje kampanię?

Pozostałe