Kolejne przyjęcia do policji - tym razem 83 funkcjonariuszy. Do tego odznaczenia dla wzorowych

  • 30.04.2021, 09:23
  • Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
Kolejne przyjęcia do policji - tym razem 83 funkcjonariuszy. Do tego odznaczenia…
Kilka tygodni temu do policji przyjęto blisko 100 funkcjonariuszy, teraz kolejnych 83. Ale na tym nie koniec w tym roku jeszcze kilka naborów, a najbliższy pod koniec maja

Kolejny już raz w tym roku szeregi dolnośląskiej policji zasili nowi. Tym razem stan garnizonu dolnośląskiego powiększył się o 83 policjantów, w tym 25 kobiet. Ślubowanie młodych adeptów sztuki policyjnej przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym i ze względu na panującą pandemię odbywało się w jednostkach terenowych, do których funkcjonariusze zostaną przydzieleni po zakończeniu kursu podstawowego. W stolicy Dolnego Śląska podczas uroczystości ślubowania, która odbyła się 29 kwietnia, miało również miejsce inne podniosłe wydarzenie. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski wyróżnił 17 dolnośląskich stróżów prawa wzorowo pełniącym służbę na rzecz bezpieczeństwa, wręczając im odznaczenia „Zasłużony Policjant”.

W stolicy Dolnego Śląska ceremonia odbyła się na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu przy ul. Pretficza i połączona została z uroczystym odznaczeniem dolnośląskich funkcjonariuszy wzorowo pełniących służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. - Praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się - to tylko kilka aspektów charakteryzujących służbę w policji - zachęcają w komunikacie. - Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wynosi blisko 3880 zł „na rękę”. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Bogata oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Jednak przede wszystkim służba w policji to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowi źródło ogromnej satysfakcji.

O tych bezdyskusyjnych walorach służby w niebieskim mundurze już wkrótce będą mogli się przekonać nowo przyjęci policjanci, którzy 29 kwietnia w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego wypowiedzieli słowa roty, składając uroczyste ślubowanie. Podczas tej uroczystości szef dolnośląskiego garnizonu wręczył również odznaczenia „Zasłużony Policjant” 17 funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom, którzy zostali uhonorowani za długoletnią służbę pełną poświęcenia i zaangażowania.

Nowo przyjęci policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego, zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W tym roku planowane są jeszcze kolejne przyjęcia :

  • 27 maja 2021 r.
  • 13 lipca 2021 r.
  • 15 września 2021 r.
  • 3 listopada 2021 r.
  • 30 grudnia 2021 r.

Dolnośląska Policja rekrutuje cały czas, więcej informacji na stronach internetowych policji

Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe