Domowy relaks ze świecami zapachowymi

  • 04.05.2021, 09:00
  • tuOlawa BS
Domowy relaks ze świecami zapachowymi
Wszechobecny stres powoduje coraz więcej chorób cywilizacyjnych, na które zapadają coraz młodsi ludzie. Najlepszą receptą dla zestresowanego człowieka są chwile relaksu, kiedy odpręża się nie tylko ciało, ale i psychika. Relaksujące działanie zapachu znane jest od dawna, a od wielu lat bogactwa unikalnych woni dostarczają świece zapachowe.

Na czym polega fenomen dobrej jakości świeczek zapachowych?

Unikalne połączenie różnych nut zapachowych, daje niepowtarzalne aromaty zgrupowane najczęściej wokół pięciu podstawowych kategorii. Są to wonie kwiatowe, zapachy jedzenia z przyprawami, czyli Food&Spice, aromaty owocowe, świeże, a także świąteczne i okolicznościowe. Od czasu do czasu na rynek wprowadzane są także serie limitowane. Intensywność zapachu i możliwość odkrywania coraz to nowych nut zapachowych podczas palenia świecy, znane z dobrej jakości marki, takie jak Yankee Candle, osiągają dzięki używaniu dużej ilości olejków eterycznych i komponowaniu ich na takich samych zasadach, jak wytwarza się perfumy. Zajmują się tym specjaliści z dużym doświadczeniem, wkładając w jedną świeczkę różne nuty zapachowe. Podczas palenia świecy na pierwszy plan wysuwają się aromaty będące nutami głowy. Nuty serca odczuwalne będą po kilku minutach palenia, a bazy jako ostatnie. To wszystko sprawia, że relaks ze świecami zapachowymi staje się pełną miłych niespodzianek przygodą.

Aromatyczna świeca relaksującą kotwicą zapachową

Ulubiony zapach może być swoistą kotwicą, którą w stresujących momentach można przywołać. Znajomy aromat, który czuło się w chwilach odprężenia, już zawsze będzie się z relaksem kojarzył. Kiedy poczuje się go znowu, ciało automatycznie zacznie się rozluźniać. Warto mieć w domu taką kotwicę zapachową, którą z powodzeniem można wykorzystać w chwilach stresu. Jeśli ma ona szybko wprowadzać człowieka w stan relaksu, trzeba palić ją tylko wtedy, gdy ciało potrzebuje odprężenia, a nie wówczas, gdy chce się pracować. Można taki relaks połączyć z kąpielą i palić świeczkę w łazience. Istnieje bowiem ryzyko, że relaksujący zapach będzie się długo utrzymywał w pokoju i nie pozwoli zmobilizować się do dalszej pracy. Świece o sprawdzonym ulubionym zapachu najlepiej kupować w słoiczkach z zamknięciem. Są bardzo wydajne i wystarczają na wiele godzin palenia, a wieczko pozwala ten zapach zachować w całości do następnego użycia. Podczas rozpoczynania przygody ze świecami zapachowymi można kupić tańsze samplery lub tealighty, aby przetestować aromaty i znaleźć ten, który będzie służył jako dostarczająca relaksu kotwica zapachowa. Jednymi z najbardziej popularnych, posiadającymi wszystkie opisane wyżej atuty, są świece Yankee Candle, wśród których warto wymienić urzekające The last Paradise, Fresh Cut Roses, czy Baby Powder.

Dobrej jakości, oparte na naturalnych surowcach świece zapachowe i ich unikalne intensywne aromaty pokochają wszyscy, którzy lubią otulać się pięknymi zapachami. Pomagają one walczyć ze stresem, przynosząc relaksujące ukojenie. Warto mieć w domu zawsze chociaż jedną ze swoim ulubionym zapachem, aby sięgnąć po nią w chwili, kiedy życie znowu dokuczy.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe