Ratowice najciekawszą wsią Dolnego Śląska

  • 04.05.2021, 17:44
  • Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Ratowic (FB)
Ratowice najciekawszą wsią Dolnego Śląska Towarzystwo Przyjaciół Ratowic (FB)
W trwającym przez dwa ostatnie, kwietniowe tygodnie plebiscycie TOP5 na najciekawszą miejscowość Dolnego Śląska Ratowice zajęły pierwsze miejsce!
W kwietniu Radio Wrocław wytypowało Ratowice do grona pięciu finalistów plebiscytu na najciekawszą miejscowość Dolnego Śląska! Zwracano uwagę na położenie, zasoby przyrodnicze, historyczne, kulturowe ale też działania, aktywność mieszkańców.
- Przez kolejne trzy soboty od 17 kwietnia do 1 maja 2021 mogliśmy posłuchać w radiu opowieści o historii i czasach współczesnych w Ratowicach oraz wywiadów z prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ratowic Beatą Jagielską i sołtysem Jarosławem Jagielskim - czytamy na profilu FB Towarzystwa Przyjaciół Ratowic. - W audycji prezentowano wszystkie wsie biorące udział w plebiscycie. Wśród wielu wspaniałych miejscowości naszego regionu zostaliśmy zauważeni i wyróżnieni. To dla nas ogromny zaszczyt, radość, a jednocześnie motywacja i zobowiązanie. W trakcie głosowania otrzymaliśmy wiele dowodów wsparcia i sympatii od mieszkańców naszej gminy i sąsiednich gmin. Głosowali przyjaciele, obecni i dawni mieszkańcy, nawet ci z najodleglejszych zakątków świata. „Głosuję z przyjemnością. To najpiękniejsza wieś na świecie. Człowiek poszedł w świat, ale serce pozostało” – napisała Basia, która mieszka w Niemczech. Dzięki Waszym głosom zdobyliśmy dużą przewagę nad pozostałymi miejscowościami biorącymi udział w plebiscycie! Wszystkim jesteśmy niezmiernie wdzięczni! Wprawdzie nie przewidziano nagród, ale sama nominacja, a potem zdobycie tytułu jest dla Ratowic wielkim wyróżnieniem. Zwłaszcza, że tak wiele osób zaangażowało się w głosowanie. Mamy się czym pochwalić w naszej okolicy i warto podzielić się tym ze wszystkimi Dolnoślązakami. Mamy też wielu wspaniałych przyjaciół! Dziękujemy i zapraszamy do pięknych Ratowic!
/bj/
Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Ratowic (FB)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 04.05.2021, 19:32
Lubię Ratowice ale to jakiś żart? Proszę o info co tam jest takiego ciekawego bo chyba coś mnie ominęło. Jeśli otworzą przejazd przez śluzę i jaz to owszem, na dzień dzisiejszy to jestem na NIE. Głosowanie online? Wszystko jasne, zawsze niesprawiedliwe :(
Maria
Maria 05.05.2021, 09:02
Jeśli nie wychodzi się z domu to ciężko dostrzec otaczające nas piękno, panie xyz :). Najwyraźniej ktoś to dostrzegł i stąd taki wynik a nie inny.

Pozostałe