Co z tymi śmieciami?

  • 06.05.2021, 10:51 (aktualizacja 06.05.2021, 11:05)
  • TuOlawa (AH)
Co z tymi śmieciami? Zdjęcia przesłane przez mieszkańców - od lewej śmietniki przy wieżowcu oraz te z ulicy Lipowej (więcej zdjęć poniżej)
Zgłoszenia do rubryki MINUS. W środę dwóch mieszkańców zwróciło uwagę na problem ze śmieciami w Oławie. Sytuacja pokazana na zdjęciach dotyczy kontenerów przy wieżowcu obok PKS-u oraz przy nowych blokach na ulicy Lipowej

- Śmieci miały być zabrane we wtorek, tak wyglądały w środę w południe - piszę pan Jerzy, który przysłał zdjęcia do redakcji. - Około godz. 16.00 zostały zabrane tylko z pojemników, pozostałe zostawiono przy nich. Kto ma to zabierać? Może prezes firmy zorganizuje, w ramach RWPG sprzątanie, albo radni niech go odwołają i przyjdą na czele z burmistrzem i posprzątają.

Druga sytuacja dotyczy nowych bloków przy ulicy Lipowej (w pobliżu marketu LIDL). Tutaj mieszkaniec skarży się, że śmieci jest tak dużo, że walają się po całym pobliskim parkingu. Zdjęcia, które zamieściliśmy zrobił w środę w nocy.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młodzież
Młodzież 07.05.2021, 22:49
Pan jerzy" w nic nie wierzy". Teraz ja się wypowiem ten pan to zwykły emeryt który szuka sensacji w tv nic nie mówią i nie piszą. Ale za oknem coś się dzieje. Przyjechała śmieciarka i nie zabrała panu przeszkadza to czemu pan nie pójdzie i nie wrzuci tych worków? Co duma nie pozwala? "Przecież pan płaci i wymaga" Hrabia się znalazł. Zo za typ Innym nie przeszkadza tylko jemu. Czemu pan nie zwróci uwagi jak ktoś wrzuci szklaną butelkę do papieru? Jesteś taki odważny to czemu w nocy nie pilnujesz kontenerów tylko w biały dzień robisz fotki i piszesz bzdury. Nie znasz przepisów? Pewnie stary emeryt nie ma co robić to bawi się w fotografa! Żenuła a sam jak w Niemczech ***ił frakcje to dostał od Niemców ***. Tak samo jest jednym trzeba zostawiać otwarte pojemniki innym zamknięte to jest chore, nie ci ludzie są chorzy. Nie możesz podnieść klapy od pojemnika to nie wychodź na dwór. Śmierdzi ci to se sam/sama zamknij. Wy na prawdę robicie się jak królowe życia. Ludzie opamiętajcie się i czytajcie informacje o segregacji a potem dzwonią bo pracownicy biorą 2-3 frakcje ale nie zastanawiacie się dlaczego? Bo w tych kontenerach jest wszystko. Bio a tam szkło i metal, papier a tam szkło i zmieszane. Ale nie najważniejsze jest to że pisze trzy frakcja na pojemnikach a i tak wszystko zmieszane. A kto to pilnuje? nikt a wywożący mają prawo stwierdzić co jest w środku. Najgorszesą te stare pudła co tylko zaglądają i fotki robią. SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI MIESZKAŃCY I EMERYTY. Dziwi mnie to że chłopaki ciężko zapierdzielają a takie patafiany wydzwaniają i fotosy robią i robią z siebie fotografów ekologicznych. Czemu stara babo i stary fjucie nie zrobisz fotki jak sąsiad zostawi śmieci przed boxem? Co boisz siś że ci kamieniem w oko rzuci?
Nie pozdrawiam "monitoring osiedlowy"= STARE PUDŁA EMERYTY RENCISTY
emeryt NIE PUDŁO
emeryt NIE PUDŁO 08.05.2021, 12:13
Dlaczego obrażasz starszego człowieka? Czy dlatego,że razi go bałagan przy śmietnikach? Każesz mu stać i pilnować wyrzucających śmieci. Raz jesteś " ludź z oławy" a raz "Młodzież" - odwagi brak skoro piszesz w ważnej sprawie? A jest ważna bo sprawa wyglądu śmietników i ich wywożenia to problem w Oławie. Tyle razy pisano o tym a burmistrz - nic nie robi. Ja uważam,że główny problem tkwi w braku przyjęcia jednego wzoru pojemników na poszczególne odpady wraz z umieszczeniem na nich SZCZEGÓŁOWEGO opisu jakie śmieci należy wyrzucać do pojemnika. Przykład : pudła kartonowe są wyrzucane często w całości, bez uprzedniego zgniecenia, to powoduje,że z parę pudeł i mamy cały kontener wypełniony.
Mam też obserwacje z innych krajów , które warto zastosować u nas.
Oczekuję przeprosin emerytów i rencistów bo oni najmniej są winni tej patologicznej sytuacji. Twoi rodzice to też STARE PUDŁA EMERYTY?!
Endrju
Endrju 07.05.2021, 14:17
Nowa wjata przy ul lipowej 22 śmieci pozostawione przed a potem żale i pretensje do firmy odbierającej odpady ludzie jak dbacie tak macie to teraz żale do samych siebie jak sami się nie nauczycie porządku to jego nie będzie a firma nie jest od tego aby po was sprzątać
Pracownik fb serwis
Pracownik fb serwis 07.05.2021, 13:14
Do tego fotografa z powodu wolnego poniedziałku było przesunięcie jedno dniowe z odbiorem odpadów skoro durniu widzisz że firma nie odbiera śmieci to może byś przypilnował aby tam była segregacja a może masz fotki jak były przewrucone kosze tego pewnie nie widziałeś a co do tego że zabrali tylko kosze to dla twojej wiadomości firma nie ma obowiązku sprzatac
anonim
anonim 09.05.2021, 09:10
Zanim zaczniesz komuś zwracać uwagę i wyzywać, to najpierw zajrzyj do słownika, polecam, czytając twój komentarz, widzę błąd i od razu taki wpis traci swój merytoryczny sens.
Kazik
Kazik 06.05.2021, 16:16
jak to co ?
już pisałem tu gdzieś że zalegają.
syf , kiła i ubóstwo.
żal patrzeć

p s.
gdzie nasz oławski Sanepid ?

Pozostałe