Zwariowany, z głową w chmurach

  • 14.05.2021, 19:54
  • Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy
Zwariowany, z głową w chmurach źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy
Biblioteka jest opowieścią o pasjach… Tutaj może przyjść każdy, kto chciałby pochwalić się swoją pasją. Zaprezentować swoją twórczość, która będzie dla innych inspiracją. Obecnie biblioteka w Bystrzycy prezentuje prace Karola Fudały- młodego artysty z Bystrzycy

Ze strony www.biblioteka-gminaolawa.pl:

KAROL- zwariowany, z głową w chmurach, z niekończącą się weną, nawet w pracy nie przestaje myśleć o swojej twórczości!

Jak to z Karolem było………..? Kiedy jeszcze był małym dzieckiem, chciał gotować. Rodzina znała jego marzenia, więc na kolejne urodziny sprezentowała mu czapkę i fartuch kucharski. W szkole podstawowej natomiast zaczął interesować się plastyką. Z zacięciem wykonywał prace ołówkiem, na co niechętnie godzili się nauczyciele, namawiając go do używania kolorów. Jednak z czasem zaczęli akceptować jego technikę. Poważna przygoda malarska wiąże się z jego siostrą. To ona chciała nauczyć się malować od cioci, która robi to już od lat. Ale pewnego dnia po prostu zostawiła narzędzia i przestała się tym zajmować. Karol przejął jej warsztat pracy i zaczął konsekwentnie próbować tej sztuki. Było to mniej więcej w pierwszej klasie gimnazjum.

KAROL FANTAZY ART- KAROL JAKO ARTYSTA Obecnie tworzy swoje prace markerem (najczęściej czarnym), maluje na płótnie, tworzy grafikę ( zafascynowany grafiką firm nikotynowych). Pracuje również metodą pouringu (polewanie farby), tworzy kolaż oraz eksperymentuje z fakturą. Od pewnego czasu nadaje tytuły swoim pracom i zapisuje daty ich ukończenia. Jest świadomy tego, że aby się rozwijać , musi się nadal uczyć. Czasami brakuje mu podstawowego warsztatu do stworzenia obrazu, który ma w swojej wyobraźni. Już teraz planuje kursy, które pomogą mu się rozwinąć. Ubolewa nad tym, że warsztat artysty jest taki drogi. Pracuje zawodowo, żeby zarobić na farby, pędzle, markery, płótna i móc realizować swoje marzenia. Karol jest szczęśliwy, bo robi to, co kocha! Nigdy nie wątpił w swój wybór. Jest to jego pasja przez wielkie „P”!

Wszystkie prace Karola można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bystrzycy.

ZAPRASZAMY

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe